| Mimmiy a întrebat:

Am 14 ani si cantaresc 48 kg la 1.65 - 1.66 inaltime.Credeti ca am kg potrivite?
Totusi as vrea sa va intreb cam cat slabesc in 2 saptamani daca nu mananc dulciuri, prajeli si fast-food si fac sport.
Mersi!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti bine asa cum esti acum, vrei sa ajungi piele si os?

| PinkkRosee a răspuns:

Eu stiam ca poti calcula daca ai greutatea potrivita calculand asa : din nr. de dupa virgula de la inaltime scazi 10. Exemplu: Tu ai 1.65 +> ar trebui sa ai cam 65-10=55 kg.Tu ai 48.Esti pe aproape, nu ai de ce sa slabesti, esti bine asa cum esti. Sper ca te-am ajutat :*.

| doreal a răspuns:

Da, esti foarte bine, ar trebui sa ai 1, 65-10=55 de kilograme, asa stiu ca se caluculeaza deci esti foarte bine dar trebuie sa te menti prin sport