| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si imi este foarte frica de luna plina, cand o vad incep sa devin nervoasa, nu pot dormi si sunt foarte speriata, ce pot face in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| speranata a răspuns:

Inceraca sa te adaptezi. sau trage jaluzelele. vorbind serios acum : incerca sa stai pe geam sa te uiti la ea. eu te sfatuiesc sa te uiti sambata atunci va fi cea mai mare si mai luinoasa luna plina din ultimii 19 ani. Pt ca ea se apropie de pamant. inceraca sa te uiti la ea si sa te gandesti ca nu ti se va intampla nimic si cand devii nervoasa incerca sa te calmezi si sa respiri usurata. sper ca te-am ajutat. te pup succes si stai linistita

8 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un psiholog sa intelegi cauza in primul rand, de ce anume iti este frica. oricum e ciudat

| Dumnezău a răspuns:

Ai sensibilitate la luna, s-ar putea si sa fii lunatica, nu nebuna.Lunaticii sunt oamenii pe care ii afecteaza activitatea lunara, plus ca acum e si mai aproape de Pamant.Nu ar trebui sa-ti faci griji, lunatismul trece cu timpul si n-are ce rau sa-ti faca luna.

Totusi, poate esti un fel de varcolac. laughing

| BadBoyCristy a răspuns:

Cel mai simplu, intereseaza-te cand sunt luni pline si ai grija sa nu te uiti la ele.
PS: Pe 19e luna plinabig grin.

| Kindly a răspuns:

Si eu sunt la fel.
Luna emite niste radiatii puternice si unii oameni sunt mai vulnerabili ca restul. bea un ceai, sau ia un calmant sau gasesteti altceva de lucru daca nu poti dormi de ea... sau bagate sub plapuma si sa te doara-n... de luna laughing) succes happy

| anitza2000 a răspuns:

Poti sa nu te uiti pe fereastra chiar asa de des seara incat sa nu o vezi si sa nu te uiti cand va fi urmatoarea ca sa nu fi "e luna plinasad".dar sigur exista un motiv pentru care luna plina te face agitata, gaseste ce anumehappy

| andra_7244 a răspuns:

Buna.eu spun sa nu te ingrijorezi.ar trebui nici sa nu te gandesti la asta pentru ca dupa cum sti avem Un Tata Ceresc care ne pazeste de orice pe lumea aceasta.stai fara griji

| AlexandraHDR a răspuns:

Nu te mai uita pe geam cand e luna plina! :-)

| florina_1546 a răspuns:

De cand am mai vazut filme cu vampiri, etc imi e frica de luna plina