| Help1234Help a întrebat:

Am 14 ani si imi place de o fata.Eu,acum câteva săptămâni si acum câteva zile, i-am dat cadouri cum ar fi parfum, bomboane, flori si chiar imi place de ea.Nu aveam sanse deoarece avea deja pe cineva, dar acum o zi, s-au despartit.Sa ii dau mesaj sa o intreb daca vrea sa fie cu mine'; Sau nu.Si daca da, ce i-as spune, cum sa formulez?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ea ce a zis? Doar multumesc?
Mai ales la cel de Valentine Day. Se dau iubitelor cadouri nu oricui. Ori ea nu iti este iubita. Te cam grabesti cu mesajul. Nu stii contextul in care s-au despartit. Poate este afectata.

| Rd79 a răspuns:

Pai stai, in ce context i-ai dat cadourile alea? Asa, pur si simplu?

| Help1234Help explică (pentru Rd79):

De craciun, de revelion, de valentine day

| Rd79 a răspuns (pentru Help1234Help):

De valentine's day se da numai la iubite, nu? Cum i-ai dat cadoul ala? Ce i-ai zis?

| Help1234Help explică:

Mi-a multumit, m-a luat in brate, a spus ca sunt cel mai bun si a zis ca merge cu mine la banchet.