| baiatulxboyx a întrebat:

Ajutati-ma sa formulez un mesaj pe care sa il folosesc pentru a ma impaca cu o prietena. Amandoi am gresit insa pana acum ea a luat initiativa de a ne impaca deci nu m-as simti umilit daca as lua-o eu de data asta. Vroiam sa ii zic ceva gen ca simt ca se distanteaza de mine si nu vreau sa o pierd asa si dupa o intreb daca vrea sa ne impacam. Insa e prea devreme sa ii zic asa ceva(ca simt ca se distanteaza de mine) deoarece ieri ne-am certat si nu vreau sa o mai las cateva zile pentru ca dupa s-ar putea sa ia ea initiativa si asa nu mai pot sa ii dovedesc cat tin la ea.

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu fii asa sigur ca o sa iti dea ea ceva.Nu tine mereu asa,pentru ca vine un moment in care se gandeste ca daca tie nu-ti pasa de ea, nu dai nimic, ea la ce te-ar mai stresa?

Si in legatura cu initiativa ta...nu mesajele rezolva tot mereu.mai bine ai suna-o.in mesaje e mai usor sa ``exprimi sentimentele``si daca la telefon nu faci la fel...nu stiu cat ar crede

| Chimilica a răspuns:

Ii spui asa : Scriu acest mesaj pentru ca nu vreau sa te pierd. Ma simt atat de prost ca ti-am gresit, crede-ma ca nu vreau sa te pierd, as face o mare greseala. Am observat ca te-ai cam indepartat de mine, si mie chiar imi pasa de tine. Dar se pare ca tie nu. Ce spui imi acorzi inca o sansa? Ne impacam?
Crede-ma ca o sa mearga. La mine mereu merge.

| baiatulxboyx explică:

Baieti si fete, NU e prietena mea in. Cum sa-i spun de dragoste si sa se intoarca la minerolling on the floor. Ce ati scris voi mi se pare prea siropos pentru relatia mea cu ea. Alte idei?

| Silvia78 a răspuns:

Ii scrii asa: Dragostea poate este cel mai frumos lucru ce il poti vedea s-au il poti simti! Ar fi greu sa o pierzi, ar fi greu sa pierzi ceva la care ti cu adevarat. Iubirea e cladita-n speranta si fara speranta mea ca tu ai sa te intorci la mine eu sunt nimeni. Imi pare rau si te iubesc foarte mult!