| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am 15 ani si prietenul meu 17. E cam ciudat de 2 saptamani ne tot certam din cauza ca eu am fost la un concurs de matematica si lui nu-i i-am zis, i-am zis doar ca s-ar putea sa nu merg in corp la el. Concursul a durat 3 ore si in acest timp nu i-am dat niciun sms cand am terminat nu imi raspundea la sms-uri iar seara cand ne-am vazaut a fost rau. Ne-am certat cam tare chiar era sa ne despartim...nici macar nu stiu ce sa va mai spun, poate ca m-a lasat sa ma omor? sau poate ca mi-a ascuns cateva chestii legate de o perioada din relatie in care ne-am despartit? Aceste chestii sunt ca era cat pe ce sa o faca cu o fata pentru ca prietenii lui insistau prea mult si el a refuzat o vreme si dupa era cat pe ce...sau ca mi-a spus ca daca s-ar apuca sa vorbeasca din nou cu ei poate l-ar convinge.

Va dati seama cum m-am simtit? Eram intr-un local si am inceput sa plang...E tare ciudat.Ne-am impacat si 3 zile a fost ok si aseara am vorbit 8 ore la telefon din care 2 ore ne-am certat pentru ca imi dadea apel mentinut si eu i-am zis HELOOOOO si el a inteles "duti in **** mati" si acum suntem certati...

Oare acesta sa fie sfarsitul unei iubiri care a durat 1 an si 8 luni? Oare tot ce-am trait alaturi de el s-a terminat? Oare participare la un concurs de matematica sa poate invinge o iubire?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iata de ce matematica este atat de complexa. E greu de iubit si de inteles un matematician care pe deasupra mai este si de sex feminin.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa e daca vrei iubiti la 13 ani; eu la 20 de ani am inceput sa ma gandesc la fete; de ce nu vrei sa fii un COPIL normal nu un adult; eu zic sa-ti vezi doar de carte, are un caracter infect asa zisul prieten; mai e o vorba cine se aseamana se aduna; gandeste-te!

| sofisis a răspuns:

Te manipuelaza. Nu e suparat cu adevarat.
Sunt barbati care fac chestii de genul asta ca sa te ingenuncheze sa te faca sa joci mereu dupa cum canta ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite de aia a zis Stalin "învățați, învățați și iar învățați". Ca să nu stați 8 ore la telefon. Nu de alta.

| Hieer a răspuns:

Salut.

M-a amuzat putin ultima intrebare a ta laughing. Deci, incearca sa te gandesti putin la tine, la el, la aceasta relatie. Merita sa suferi si sa plangi pentru acest baiat? Dar mai ales..merita sa mai continuii aceasta relatie in conditiile astea? A fost un concurs de matematica! Doar un concurs! Cum ar putea ca asta sa fie un motiv de cearta? Daca el tinea cu adevarat la tine, te intelegea si trecea peste acest lucru FOARTE, FOARTE banal cu usurinta.Pan ' la urma ai 15 ani, este normal sa te tii de scoala si sa te duci la tot felul de activitati /olimpiade/ concursuri care tin 'dezvoltarea' ta ca om. Linisteste-te si nu te mai gandii atat de mult la ce ai ai gresit tu, fiindca nu ai facut nimic rau facand acest lucru, crede-ma. Lasa-l cateva zile sa se linisteasca, nu-l mai suna, nu-l mai cauta, lasa-l pe el sa faca aceste lucruri. Incearca sa fi mai indiferenta.

Pa, pa.

| unknøwn a răspuns:

Ăla te joacă în picioare, te şantajează emoţional şi joacă jocuri psihologice de manipulare pe tine şi tu tot îl vrei?
E exact ca cazul ăla în care soţia cu soţ beţiv bătută ani întregi...dar nu renunţă la căsnicie.
Doar că în cazul tău e doar ceva psihic, în al doilea caz e şi psihic şi fizic.

| alexrock16 a răspuns:

Asta ar trebui sa apara ca plangere la Ministerul Invatamantului... fara suparare. pur si simplu, trebuie sa vorbesti cu el si sa il intrebui daca mai vrea sa ramaneti impreuna, daca nu... mai exista si alti prosti pe planeta happy