| EuPaulA a întrebat:

Am de facut o revista ECO pentru scoala.Va rog sa ma ajutati cu un titlu potrivit (maxim 5 cuvinte), original si sugestiv. Cel mai frumos, sugestiv si original primeste fundita.happyhappy

Răspuns Câştigător
| Nykoollee a răspuns:

Cum ar trebui sa fie o lume eco

Ecologia pentru toti

Ecologia inseamna viata

etc. happy

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Vreau o tara ca afara

| Larisa a răspuns:

Traieste eco, ajuta planeta!

| Picipuu a răspuns:

Daca cuprinde multe lucruri despre ecologie poti pune : Totul Despre Ecologiewinking sau ecologia distractiva (daca cartea este pentru clasele mai mici de a 8a ) Tu si Ecologia

Sper ca ti-am dat idei bune (am incercat cum am putut eu mai bine) happy

Succes happy

| CutenessOverLoaded a răspuns:

In ce clasa esti? Eu sunt a patra si avem si noi o revista a clasei!
Se numeste Clasa In 4D!(Poti spune In cazul tau clasa in *D daca esti in grupa D! E super!)
Mai ii poti pune numele ECO-E, C, O sa fie initialele unor cuvinte adecvate!
Sper sa-ti placa ideea mea!

Mult SUCCES!:*

| mamarutza12 a răspuns:

ECO pentru toti
Revista mamei natura
Salveaza planeta cu noi
Ajutorii mediului
Toti pentru ecologie
Cercetasii ECO
Salvatorii mediului