| monycutzza a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru.
Sora mea a fost miercuri la un coafor sa-si faca un tratament cu keratina si sa se vopseasca cu nuantator. Era foarte multumita de rezultat si eu la fel, ii statea parul drept, se vedea ca este sanatos. Dar ea nu a mai intrebat-o pe fata de colo ce anume sa foloseasca pentru par, si sambata s-a spalat cu saponul ei obisnuit (head & shoulders). Eee, dupa spalare s-a uscat cu feonul si surpriza. parul a devenit exact ca la inceput, adica cum era el dinaintea tratamentului. Poate voi ati mai incercat acest tratament, ce poate face ea deacum? Un sfat, va rog
FUNDA

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Asa-zisul tratament era un soi de smac dat pe firul de par care s-a luat la prima baie.
fetelor nu exista tratament instant miraculor pentru par mai ales daca este vopsit in mod repetat si facut cu placa si spalat in draci zi de zi. pentru un par deteriorat recomand cu caldura un soi de tratament care tine pe viata nu 3 zile!
pas1 : tuns cat de scurt va lasa inima si daca se poate nu filat
pas2: spalat 1, 2 ori pe saptamana si limpezit bine cu APA DE PLOAIE! face minuni dupa o luna parul incepe sa fie lucios si sa aiba un volum si o supletze de invidiat
pas3: fara placa vopseli si alte minuni care nenorocesc fibra
pas
pas4: folositi masti naturale ulei de cocos, galbenus de ou, decoct de frunze de nuc ca acusi apar, uleiuri rozmarin, lavanda ricin, radacina de brusture, urzica - se gasesc la mag de naturiste
succes!