| Anonimawsj07 a întrebat:

Buna! Am nevoie de niște răspunsuri sincere și fără bataie de joc! Mai pe scurt, a cam început sa imi placa de verisorul meu (de gradul 2) și nu prea stiu ce sa fac. Mereu când vorbește cu iubita lui, ma simt geloasa și as face tot posibilul doar ca sa am doar eu atenția lui. Cred ca a observat și el cum îl privesc și imi tot da semne cum ca și el ma place sau ceva de genul. Stiu ca probabil e doar in mintea mea, dar nu înțeleg de ce și el se comporta la fel. As vrea sa fac cumva sa imi treacă aceasta faza deoarece sunt și eu conștientă ca nu e bine ceea ce se întâmpla in capul meu. Va rog sa ma ajutați!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti se pare ca si el iti da semne pentru ca asa ti se pare tie. Baietii mai intai admira fetele si apoi gandesc, in cazul tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa cuplezi creierasul si sa intelegi oemeneste ca asemeena relatii sunt interzise, fiindca verii de sange fac copii debili mintal sau cu handicap fizic.

In ce priveste gelozia, aia este o boala psihica grava, care daca nu-i inteleasa si controlata, distruge toate relatiile inter-umane.

Ori esti fetiat de scoala generala care crede ca baietii sunt ca papusile ori esti imatura, daca esti incapabil sa intelegi ca intre rude nu-i posibil asemenea relatii si nici motive de gelozie.

Eu zic sa te focusezi pe joaca cu prietenele tale si cand mai cresti sa te uiti dupa baieti, dar nu dupa rude.

| Cypru13 a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai lasa, nu fi asa rea cu fata, ca altele si cand sunt mai mari se joaca cu verisorullaughing
dar, e bine ce zici oricum

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca te obsedeaza verisorul ala asa de rau, de mai bine de 1 an, odata ce si anul trecut puneai intrebari ciudate, despre relatiile intime cu verii.

Se pare ca tu ai o problema de intelegere aici, ca nu ai inteles ca-s interzise asemenea relatii, nici anul trecut si nici acum.

"în 31 August 2022 | Anonimawsj07 a întrebat:
Buna! Am o intrebare foarte ciudata, dar ma tot gândesc la ea si tot nu am nici un răspuns. Oare ce gândesc oamenii care întrețin relații intime cu verișorul/verișoara? Chiar nu pot sa-mi dau seama cât de dus ar trebui sa fii ca sa faci așa ceva. Va rog sa luati întrebarea in serios!"

https://www.tpu.ro/......enii-care/

| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau mi-as vedea de treaba si as cauta in cercurile de prieteni, nu in familie. Apoi, nu inteleg ce semne iti da considerand ca are iubita.Interpretezi totul cat se poate de aiurea.

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru dullcat):

Uneori si neamurile leaga relații între ele

| dullcat a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

In viata reala nu se cupleaza frati cu surori si verisori cu verisoare, ca nu suntem in filmele xxx.

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru dullcat):

"Stepbrother im stuck " laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Https://www.gradederudenie.ro/node/1

Legat de gradele de rudenie, conform ce scrie acolo sus, nu sunteți rude de gradul II, ci mai degrabă IV.Deci nu ar fi ilegal sa va căsătoriți,daca chiar vrei sa mergi așa departe, deși nu recomand, pentru că na, sunt băieți mult mai ok decât vărul tau, sunt convins de ceea ce zic.
Cât despre problema ta, cel mai bine ar fi sa iti găsești și tu pe cineva.Va fi mult mai ok și pentru tine,și pentru el, dar mai mult pentru tine!
Nu prea ai alta opțiune, decât acesta. Mintea ta mereu se va gândi la el și nu, nu te va ajuta deloc faptul că încerci să nu te mai gândești la el, așa făcându-ti o relație timpul tau nu se va mai consuma pe el, ci pe persoana cu care ești în relație.Ar trebui sa funcționeze.
Crede -ma că sunt persoane mult mai ok in lumea asta, de ce sa te limitezi la rudele tale?
Explorează, testează și sigur nu vei da greș!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil că această atracție nu e generată neapărat de verișorul tau direct, ci poate de situația în sine. Poate te simți atrasă de el, deoarece îl percepi inaccesibil, îl percepi că fiind "fructul oprit" și reprezintă o provocare pentru tine.

| Miruna333 a răspuns:

Ai putea sa iti ocupi timpul cu alti oameni si activitati, va trece de la sine

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

E ilegala și imorala iubirea pentru verișorul tău

| Geass1 a răspuns:

Poate-ți place de el că e imposibilă iubirea voastră. Mai bine aștepți până găsești o persoană care să fie disponibilă din toate punctele de vedere. Mai ai de lucrat la gelozie, da e ok, ești micuță și poți lucra la ea. Nu te va avantaja pe termen lung deloc. Fiecare poate face ce vrea.