| USwinter a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi...De o vreme incep sa uit lucruri,asa pe moment,si ma ingrijoreaza lucrul asta,uit lucruri importante cum ar fi ce am invat la scoala,uit cuvinte, si tin minte doar porcariile de pe telefon si toate jocurile si tin minte toate lucrurile neimportante, petrec mult timp la telefon dar nu ma pot oprii.(odata am uitat cum se scrie semnul intrebarii)Uit lucruri chiar dupa ce le-am auzit doar pentru ca nu am fost atenta.Si,
Ma simt ca fiind o persoana rea, adica si daca ar muri o persoana draga nu stiu daca as plange si asta ma face sa ma simt o persoana rea, si ma gandesc ca ce urati sunt unii oameni dar dupa incerc sa ma gandesc ca si eu sunt urata dar si frumoasasi ca mie nu mi-ar placea daca mie mi-ar spune cineva ca sunt urata si asta ma face sa ma simt o persoana falsa.Eu ma comport frumos dar mintea mea e rea.Si sunt o falsa pentru asta.Nu pot sa imi controlez mintea, NU POT.Si ma gandesc la ce rost are sa fac toate lucrurile astea in viata(de ce trebuie sa mancam si de ce trebuie sa invatam, la ce folos etc....mai multe lucruri, si de la astea gandesc lucrurile rele)ajutati-ma va rog ca in mintea mea ii un haos total(am 12 ani)multumesc pentru sfaturi

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca ai lasa telefonul si ai socializa cu alti copii de varsta ta o perioada, vei gasi raspunsurile la toate intrebarile si dilemele tale.Gandesti exact ceea ce este pe toate retelele media in ziua de azi, era imposibil sa nu devii si tu la fel. Apeleaza si la ajutorul parintilor tai.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Esti încă în creștere nici tu nu știi ce simți.Si eu am fost așa nu puneam mai deloc sentimente in oameni, eram nervoasa mereu, vedeam lucrurile mereu negativ până când m-am străduit și am prins drag de o persoana care merita tot respectul și iubire din partea mea.A reușit să îmi "deschidă" sufletul și să fiu mai mai fericita.Incearca sa îți găsești pe cineva în care merita sa ai încredere în el\ea si încet, încet o sa fii mai buna și mai miloasă fara sa îți dai seama.In legătură cu uitatul poți să îți notezi pe un caiet toate lucrurile importante și să pui mai multa importanta in ele.Viata e ciudata la ce lume traim căci când vezi generația asta rebela și cu IQ-ul scăzut parca e o plăcere să fii anti-social.Numai bine îți doresc.