| Rrraluca a întrebat:

am nevoie de sfatul vostru. Sunt prietena foarte buna cu o fata, insa in ultimele 2 luni tot ne-am certat, dar ne impacam oricum. Inainte de ultima petrecere ii zisesem ca vreau sa ma observe un anumit baiat, iar la petrecere asa a si fost, plus ca au fost cateva. pupuri. El este bun prieten cu un alt baiat care o place pe prietena mea. Si cica baiatul de care imi place l-a ajutat pe prietenul lui ca sa o sfatuiasca pe ea in legatura cu el, dar n-a fost asa, pentru ca a stat toata seara cu ea, cand afara, cand inauntru localului, a dansat cu ea si pe mine nu ma baga deloc in seama, absolut deloc, doar se uita la mine uneori, desi ma vedea foarte suparata. Am vazut ca ei isi vorbesc pe facebook, mai ales prin mesaje pe telefon. De ce face asta prietena mea cand a vazut situatia? Sufar mult, ar fi putut sa il evite sau sa ii spuna ceva legat de mine, pe cand ea face exact contrariul, ii da nas, pupuri, emoticoane si zambete nu stiu de care. I-am zis la petrecere ce ma deranjeaza, dar se pare ca nu vrea cu tot dinadinsul si vede ca ma supar.

1 răspuns:
| Biiskrem a răspuns:

Unele persoane nu vor sau nu pot face sacrificii pentru altele.
Gândește-te dacă ai fi fost în locul ei, normal că nu ți-ar fi convenit să vină una să-ți strice cheful și planurile. Asta e, s-a atașat de el. Dacă vezi că băiatul nu răspunde gesturilor tale așa cum vrei, nu-l trage de păr.