| RoxAnana a întrebat:

Buna am nevoie de un sfat! Mama prietenului meu vrea sa ma cunoasca si nu stiu cu ce sa ma duc (in afara de buchetul de florin propriu-zis) da-ti-mi si mie cateva idei si in plus...mai am o intrebare: le-as putea oferi cat un mic cadou si celorlalti membri? (tata, bunica, fratele, cumnata)? plsss

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Mai intai vorbesti cu iubitul tau despre mama soacra(si sper ca nu exagerezhee hee). sa iti zica ce ii place.
spre exemplu, sunt unele femeie de adora obiectele de ornament, de pus prin casa.in orice caz, dansei trebuie sa-i iei ceva util. poti sa-i cumperi ceva pentru bucatarie. un serviciu de ceva(pahare, de cesti si farfuriute pentru cafea), de ce nu o lenjerie de pat...
la barbati nu prea ma pricep, asa ca pentru tatal lui nu prea am idei. iar sa iti zica el. poate e pasionat de ceva, face colectie sau eu stiu. aaa sau o sticla de vin bun.
fratelethinking de ce nu un parfum? si sora... daca e mai mica, adolescenta sau preadolescenta...trebuie in primul rand sa te aproprii de ea.si sa-i faci un cadou care le fascineaza pe fete.de ce nu o rochie faina? sau o bratara de argint frumoasa, niste cercei finuti, sau un set de ingrijire a parului?(ultimele 3 mergi indiferent de varsta ei)tongue

| gigiro a răspuns:

E de ajuns un buchet de flori, crizantemele sunt foarte indicate in acest sezon. Mama lui, stie ca esti eleva si ca nu ai bani de cadouri. Daca sa presupunem, aveti amandoi o pofta, sa zicem o pizza, prajituri, etc, poti cumpara, si eventual poti oferi.

| Mexy96 a răspuns:

Buna, e de ajuns sa te duci cu buchetul de flori si o cutie de ciocolata, daca mai vor ceva, e criza, si daca nu's multumiti de tine inseamna ca vor sa profite, nu da importantawinking