| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Am o diplomă la desen la națională.Si as vrea sa dau la facultatea de arte, ma ajuta cu ceva? Stiam ca daca ai o diplomă pe națională esti acceptat la buget fara sa dai proba.Este adevarat? Ma ajuta această diplomă în cazul acesta? Multumesccc.

3 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Daca ai luat locul 1, 2 sau 3 la olimpiada nationala, ar trebui sa te primeasca la buget. Dar asta cel mai bine o gasesti la in regulamentul de admitere al facultatii pe anul in curs de pe site sau daca nu, poti suna la secretariat sa intrebi.

| AndreeaCristina1992 explică (pentru laSoledad):

Am luat la un concurs, nu la olimpiada.

| laSoledad a răspuns (pentru AndreeaCristina1992):

Atunci nu se pune.