| SpigiBb a întrebat:

Buna am o intrebare mai ciudatastraight face,am incercat sa inteleg chiar eu starea asta dar nimic, de ce stau mereu stresat/cu sufletul la gura cand pleaca prietena mea undeva intr-o excursie sau iasa in oras cu prietenii etc? Vreau sa zic ca e un fel de gelozie sa zic asa si nu e vorba de incredere, de 1 an de cand suntem impreuna nu a facut NIMIC de genu asta si nu e genu ala de fata,stiu ca nu face asa ceva dar tot stresat is ca ce face unde e etc cand pleaca! daca ii trimit un sms si raspunde pic mai greu imediat imi trce sute de ganduri prin cap, realizez ca nu e bine am incercat sa inteleg eu dar nimic si nu imi place asa deloc! mi-a zis si ea ca e ok nu face nimic dar degeaba tot gelos/stresat sunt, va rog careva ce trebuie sa fac sa scap de aceasta stare? orice va rog Funda

Răspuns Câştigător
| Sfinnx a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa stai linistit.Starea pe care o ai este perfect normala, pentru ca esti ingrijorat pentru ea ca nu cumva sa placa pe altcineva.Cred ca o iubesti enorm de mult, si tocmai de aia nu ar trebui sa te gandesti la atatea.Sa o iei mai usor.
Raspunde greu la telefon pentru ca peterce timp cu prietenii si nu poate sta non stop cu ochii pe telefon.Relaxeaza-te si fa ceva in acest timp sa nu te mai gandesti.
Sper ca te-am ajutat.
O zi buna!:*

1 răspuns:
| Fridăm a răspuns:

Nu e neapărat gelozia, ci te comporţi cu ea ca şi cum ai fi mama ei. Eşti protectiv fiindcă ţii la ea şi e normal să vrei să ştii că e bine şi în siguranţă. Doar tu singur poţi trece peste starea asta, impunându'ţi să o laşi mai moale, să te gândeşti că nu e un copil şi ştie să aibă grijă de ea, că e cu prietenii să dacă cumva se întâmplă ceva este cine să intervină, şi aşa mai departe.