| bella_8223 a întrebat:

am o mare problema. M-am despartit de curand de prietenul meu iar p parcusrul relatiei sau intamplat foarte multe.Eu nu m-am lasat prea usor adica a trebuit sa stea cam o luna dupa mine.Primele 2 saptamani au fost foarte frumoase, dupa au inceput sa apara problemele.Ne ceratam p diferite motive adica eu ii ceream explicatii pe anumite teme, iar el mi-a cerut o pauza la inceput eu nu am fost de accord dar pana la urma a trebui sa ma conformez. Dupa 2 zile imi da sms si imi zice ca vrea sa o terminam iar eu i-am mai cerut o sansa si a acceptat.De Paste eu am plecat din oras si am stabilit sa luam din nou o pauza.In timpul acesta el avut doua aventuri.Cand m-am intors am vazut ca e ceva ciudat si pana la urma a recunoscut a bagat scuze ca la luat valul si chestii din astea l-am iertat si ne-am impacat din nou.La incepul saptamanii am aflat si de cea de-a doua aventura si am hotarat sa ma despart de el.Bineinteles a recunoscut si si-a cerut iertare din nou, dar eu numai am incredere in el si imi spune ca inca ma iubeste dar nu stiu ce sa mai cred.Si eu il iubesc mult si nu vreau sa il pierd dar nu stiu ce sa mai cred.va rog ajutati-macrying

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Renunta la el. Iubeste-te mai mult pe tinewinking
Baietii mai sunt, dar repectul fata de tine il recuperezi mai greu sau niciodatawinking

| monyk a răspuns:

Buna, depinde de varsta voastra, el poate nu stie ce vrea, sau e genul de tip mai aventurier caruia ii plac distractiile. Tu sti mai bine ce e intre voi, gandeste-te daca mai merita o sansa, oricine merita o sansa doar ca trebuie sa te gandesti ca el poate sa mai greseasca din nou si atunci iar vei suferi...
Din cate obiserv nu prea sunteti de mult timp impreuna si deja au aparut astfel de probleme, e ciudat.
Daca crezi ca poti sa il ierti si sa treci peste, iarta-l si incercati sa aveti o relatie frumoasa, eu cred ca se poate ca el sa se schimbe, dar e nevoie de timp si daca il vei cuceri asa tare incat sa te iubeasca cu adevarat, sigur nu te va mai insela si va raman cu tine.
Cred ca se poate intampla o schimbare, spun asta ca am patit si eu cu prietenul.La inceput m-a inselat, nu prea ii pasa de mine, dar uite ca a ajuns sa tina la mine si acum dupa un an jumate suntem impreuna!

| 16.laura.16 a răspuns:

Daca deja a avut doua aventuri, cred ca stii ce ai de facut!
Totusi, daca il iubesti mai da-i o sansa, o ultima sansa.

| CHILIPIR a răspuns:

Cu rabdare se pot rezolva foarte multe... sfaturiletrebuiesc ascultate nu urmate

| dany_7259 a răspuns:

Uite eu zic ca de la un baiat niciodata nu o reusesti sa scoti tot adevarul dint-o data! iar daca tii la el profita de sansa si iarta-l dar zii ca e pentru ultima oara cand il mai iertzii! dar ai foarte mare grija sa nu aiba vreo aventura in timp ce este si cu tine!happyhappyte-am sfatuit cu mare placere.:X:X:Xsi inca odata ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala sau aia care azis ca sal lasi! pai ba tu daca iubeai sau cand ai iubit. ce ai facut ma tot asa ai renuntat de prima oara? sunteti buni doar sa dati sfaturi dar in rest... puneti-va in locu la persoana respectiva cand e sa mai dati raspunsuri! eu o sfatuiesc sa faca ce crede ia. si sa nu asculte pe nimeni, daca al iubesti si vrei sa fi cu el.sa fi! asta daca cu adevarat al iubesti si al simti ca te vrea! m_mondialu69