| Tabii. a întrebat:

Credeti ca imi este prietena daca imi spune cand am intrebat-o ce a facut azi ca a fost cu o fata si ca s-au distrat super si ca o se mai intalneasca si sambata viitoare.La scoala numai cu ea sta si nu i-am facut nimic.Deci am inceput sa si plangstraight face. Am invitat-o si vara trecuta la mine si parintii meu i-au oferit tot.Credeti ca imi este prietenaa?

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Fiecare isi alege prietenii dupa niste criterii. Poate tu nu i le indeplinesti pe ale ei si a gasit drept consolare pe altcineva.Inseamna ca este o profitoare si se ghideaza si ea dupa cat de bine ii merge omului in acel moment.Asta nu se numeste prietenie.

| demonangel37 a răspuns:

Practic da. teoretic este dupa cum simti tu nu ai motive sa te ingrijorezi ca sa te convingi ca esti prietena cu ea incearca sa o faci sa faca si ea la fel ca tine sa vorbesca mai deschis si sa va intelegeti bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil. Poate te ingrijorezi degeaba. Te-ai gandit ca poate esti doar putin invidioasa ca are inca o prietena foarte buna? Mi s-a intamplat si mie.Stiu cum te simti. Dar in cazul meu acea fata cu care isi petrecea timpul prietena mea era colega mea de banca care cred ca nu prea ma place.Cred ca nu suporta sa ma vada singura cu ea. Dar nu sunt sigura de asta. Oricum cred ca nu e cazul tau.In orice caz nu ar fi trebuit sa incepi sa plangi.Cu siguranta daca ea nu e prietena ta ai pe cineva alaturi langa tine care iti este apropiat.Gandeste pozitiv. Eventual incearca sa vorbesti cu ea si poate chiar sa o intrebi mai pe ocolite daca mai esti prietena ei.