| Eeeeeuuuu a întrebat:

Buna am o problema GRAVA! ajutati-ma.azi eram cu o prietena si fumam ca proastele.Ne-a vazut un coleg care i a zis lu taica su si taica su a sunat-o pe mama prietenei mele si i-a zis.Acu mi-e frica sa nu o sune si pe mama! Daca o suna si ii spune ce sa fac ce sa ii zic?! va rog heeeeeeeelp.Nu mi faceti morala ca de ce am fumat. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Joana96 a răspuns:

Pai tu negi si zici ca nu e adevarat ca tu nu fumezi si inainte sa ii zici asta nu fumezi, o pui sa te miroase sa iti miroase hainele si etc. Si o intrebi " N-ai incredere in mine?raised eyebrows" Tu te iei dupa lume" :d eu cand e ceva mai "grav" asta ii zic si uneori merge, asa a facut si soramea si pana la urma esti copilu` ei mai ales ca ala nu are nici`o dovada :*. Succes big hug [P.S: ai grija pe unde fumezi si cu cine, nu avea incredere in oricine :* si fumeaza daca te simti bine love struck. Te pup! Succes

7 răspunsuri:
| AlexyLuvvU a răspuns:

Buna! happy Eu sigur nu iti fac morala ca si eu am fumathee hee Daca o suna spune-i ca pur si simplu va prosteati si ca ai fost curioasa sa vezi cum e dar a fost prima data cand ai fumat. promite-i ca nu mai fumezi si chestii d`astea happy
Succes!batting eyelashes

| ToxicGirl a răspuns:

Ai putea sa ii spui ca erai si tu curioasa sa incerci pentru prima data.dar sasa nu ti-a placut si ca te-ai inecat cand ai incercat. dupa care ai aruncat tigara pe jos si nici nu ai mai vrut sa o vezi...big grin

| Sorinna a răspuns:

Ii spui ca ai vrut sa incerci si tu, caci erai curioasa. Daca nu accepta scuze, suporti si tu consecintele.

| Angelique a răspuns:

Zi-i ca ai incercat si tu odata in viata ca sa stii cum este, dar ii promiti ca numai faci niciodata(cred ca te pricepi la astea) sau ca erai trista din cauza cuiva si simteai nevoia s-o faci...Succes!winking

| ℓυℓυ a răspuns:

In cazul in care o s'o sune cred ca este mai bine sa ii spui adevarul pentru ca oricum nu are nici un rost sa o minti.probabil vei primi o morala buna insa nu mi se pare o solutie mai buna mintitul.

| StillAlive a răspuns:

In primul rand, incearca sa te linistesti ca poate nu va ajunge pana la ai tai. Daca chiar se va intampla, incearca sa ii explici mamei tale ca ca a fost doar o curiozitate specifica varstei si ca nu se va mai repeta. Spune-i ca stii riscurile si ca nu ai de gand sa fumezi in continuare, a fost doar un gand de moment, unul gresit chiar. Mult succes!

| yulyan_4832 a răspuns:

Wow asta da problema ...eu nu fumez dar ca la orice problema comportate normal si spera sa nu afle.si vb cu prietenele tale sa isi convinga parintii sa nu mai spuna si la altithinking succeswinking