| Ioanaanaa a întrebat:

Buna, am o problema grava. Eu sunt cu iubitul meu de 6 ani. La facultate am un coleg care mereu ma caută și vrea sa ieșim iar eu nu îl plac. Mi-a zis ca ma da în judecata dacă cumva ii dau Block și ca inventează el și alte chestii sa-mi faca rău. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Baliverne și amenințări în vânt, n-are niciun motiv să te dea în judecată iar dacă prin absurd o face, arăți mesajele astea care sunt chiar amenințare. dă-i block, fă ss la toate amenințările iar dacă continua te duci și depui plângere pentru hărțuire. Dar iubită-tu stă și se uită? nu ia nicio măsur?

| Andreeush a răspuns:

De când e o infracțiune să blochezi numărul de telefon al cuiva?
Fii serioasă, nu te lăsa intimidată. Spune-i să te lase în pace altfel îl reclami la poliție pentru hărțuire.

| Sofer a răspuns:

Explicai ca ai iubit și va nu vrei sa ieși. Nu are ce sa îți facă.

| JicaContra a răspuns:

Da-i block!
arata-i iubitului tau
si mergeti la politie, plangere penala pentru amenintare si hartuire

| Marius22222222222 a răspuns:

E o gluma? EU unu nu am vreo facultate facuta. Dar pe bune cat sa fii de credula ca te poate da in judecata? Ca aia de la tribunal fix de asta se va ocupa. Ca nu vrei tu sa iesi cu El. laughing

| oz_1736 a răspuns:

Provoaca-l prin mesaje sa repete tot ce ai scris aici. Pastrezi mesajele si apoi ii spui ca ai dovada de santaj. Spune-i sa-ti trimita poze dezbracat si stii tu cum sa-l cumintesti. Daca folosesti pozele alea cumva ajungi la puscarie, dar poti sa le pastrezi

| Ioana184 a răspuns:

Dacă nu i-ai făcut ceva nu are de ce să te dea in judecată, vorbește și cu iubitul tau, și dacă te da in judecata, găsește martori care poate sa dovedească că minte,, și tu să ai dovezi pe lângă martori și angajează un avocat