| Dumitru_Ioana_1992_KpNo a întrebat:

Am o problema.Imi place foarte mult de un tip mai popular din clasa si nu stiu cum sa ii arat asta. El e "gagicar" sa zic asa si mereu ii place sa se bage in seama cu toate fetele si eu si mor pe dinauntru cand il vad cum se imbratiseaza cu alte fete si se poarta mai mult prieteneste cu ele.Si cu mine se mai comporta asa din cand in cand dar pana acum nu am vrut sa ii arat ceea ce simt pentru ca stiam ca el nu ma vrea pentru ceea ce sunt eu ci doar ca sa "profite" de mine. Si tocmai de aia nu am vrut sa ii arat ceea ce simt pentru ca mi se parea ca nu ma merita.Am incercat sa il uit dar nu am cum avand in vedere ca il vad in fiecare zi si vorbesc cu el mereu.Mereu imi doresc sa ma bage in seama si asa si bineinteles ca nu o face mereu si tot eu sunt cea care sufera. Sunt sigura ca daca ar stii ca il plac lucrurile ar fi altfel.Sau daca nu cum sa il fac sa ma placa? Adica eu nu zic ca nu ii place de mine dar avand in vedere ca e gagicar se comporta cu toate fetele intr-un mod mult prea exagerat.Ce pareri aveti? Chiar nu vreau sa mai sufar si mi se pare imposibil avand in vedere ca il vad si vorbesc cu el in fiecare zi. Nici mie nu imi place ca m-am indragostit de un baiat ca el dar din pacate nu am ce face.Chiar sufar foarte mult pentru ca mereu imi fac asteptari de la el si el tot la altele se duce

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Să suferi pentru ce? E clar că e doar atracţie fizică, iar suferinţa asta de care vorbeşti tu e de fapt gelozie. Ceea ce spune twilightt ar putea să funcţioneze, dar nu prea laughing La cum l-ai descris ( ''gagicar'' ) nu prea pare că ar suferi dacă nu i-ai acorda atenţie, oricum i se acordă din partea celorlalte fete. Ideea e că e tânăr, nu caută ceva serios acum, dacă tu vrei o relaţie stabilă caută în altă parte şi nu te mai minţi că-l iubeşti, asta nu e iubire.

| twilightt a răspuns:

Trateaza-l cu. "sictir", daca stii ce zic.Fii indiferenta si incearca(chiar daca mori pe dinauntru)sa nu ii acorzi atentie si sa ai replici (rekturi) daca iti face avansuri.Insa nu fi nesimtita, incearca sa pari desteapta cu cateva cuvinte simple.Ignora-l.Asta le place baietiilor si de fete de genu' se indragostesc.O sa vezi ca inceputul e greu.Si daca tot nu se intampla nimic, ai sa observi ca nu o sa iti mai placa la un moment dat de el daca faci ce iti spun si nu iti va mai face avansuri.