| Anonim6765 a întrebat:

Am o problema... la scoala, am o profesoară de engleza care pot spune despre ea ca-i Satana deghizat in om. Aceasta profesoara face discriminari intre elevi si nu ne învață ceva absolut deloc, iar sa nu mai spun ca ne si jigneste, ne face boschetari. Zilele trecute dna diriginta ne-a spus notele care erau trecute in catalog, iar eu si 3 dintre colegii cu care stau de obicei, am observat ca avem 4 in catalog degeaba (ei au cate 2 de 4, eu unul), nu ne-a ascultat, nu am dat test, nu nimic. Eu si o colega care aveam 4 am intrebat-o de ce ne-a pus 4, iar aceasta profesoara a inceput sa ne ironizeze si sa spuna ca ne-a pus aceasta nota pe activitatea la ora cica, dar o colega care va pot spune ca nu face nimic la absolut nicio ora, are 8 si 7, nici eu nu pot sa spun ca sunt prea atenta la aberatiile ei, dar nici macar nu ne invata absolut nimic, i-am intrebat personal pe mai multi din scoala care fac orele de engleza cu ea si au spus ca nu au invatat nimic de la ea. Aceasta profesoara cand vine la ora isi scoate toate rujurile pe masa si scoate numai aberatii pe gura. Eu si colega mea ne-am enervat intr-o ora si i-am spus ca uite ca cei carora le-a pus 8, 9 si 10 stau pe telefon si dupa ce a venit pauza le-a spus celorlalti colegi: Nu mai ai nevoie de dusmani cand ai colegi boschetari ca astia. In concluzie vreau sa intreb daca are voie sa ne puna nota asa cum i s-a trezit ei daca nu ne-a ascultat si nici test nu ne-a dat. Multumesc!❤❤

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e comportament tipic romanesc. Ce-ti pasa tie ce face altul si ce nota ia? Tu ar trebui sa iti canalizezi energia pentru tine, si pentru ce faci tu, nu pentru ce face altul. Ca peste 10 ani nu va mai vedeti, si ala isi vede de treaba lui, si tu tot cu invidia asta, ca de ce ala a luat 8 si tu 2.
Daca inveti, ma indoiesc ca iti pune aia 2 asa, fara motiv.