| AmaliaMocanu a întrebat:

am o problema.Ma simt ultima de pe planeta, respinsa.Ma simt de parca as fi a 3 roata la o bicicleta adica ma simt in plus.Acum sunt in vacanta la bunici iar bunica mea e cam aspra. Daca nu fac ceva ca ea sunt nebuna, proasta, tampita.O tot suna pe mama si o deranjaza cu prostii.Mam saturat, am ajuns sa ma cert cu ei pentru ca eu am o sora de un an jumate doar de mama si bunici nu o accepta si asta ma doare pentru ca e sora mea.Si in plus sunt cam melancolica.Mama ma tot bate la cap sa fac analize pentru diabet dar ma gandesc ca mai bine as murii decart sa mai traiesc.Cateodata ma gandesc sa ma sinucid dar imi dau seama ca as ajunge in iad.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Doamne, oricât de patetică, nașpa, nasoală, oribilă și de nedorit este viața ta la un moment dat, niciodată nu trebuie să te gândești să te sinucizi!
Ști cum se spune.
1. Ce este mai bun, vine la sfârșit.
2. Ce este a tău, este lăsat de-o-parte.

Concluzie : Poate că acum ai dat peste niște obstacole, dar nu trebuie să te descurajezi, deoarece așa este viața, cu urcușuri și coborâșuri.
Și bunicămea este o femeie aspră, dar este normal, deoarece la vârsta bătrânilor, așa sunt ei. mai nebuni laughing)

Decii. nu te lăsă învinsă de niște lucruri amărâte ce-ți stau în cale acum, deoarece. vei vedea pe viitor, că, o să ai parte de mai multe lucruri frumoase decât urâte happy

| zalisa a răspuns:

laughing do what you have to do, for you

| LostInBubble a răspuns:

Sa te gandesti ca nimeni nu e singur. happy Intotdeauna cand ai idei prostesti gandeste-te la oamenii bolnavi, sau de oamenii care traiesc intr-un scaun cu rotile. Gandeste-te ca ei ar da orice pentru inca macar 2 zile de viata ca sa o petreaca cu persoanele iubite, iar altii si-ar dori macar un moment sa dureze minununea de-a umbla.
Viata e frumoasa si are multe chestii ascunse. Ai mirosit vreodata o floare? Nu ai de unde sa stii daca iti place sa stai intr-un camp cu maci daca nu ai incercat niciodata.
Mama ta te iubeste, de-asta vrea sa iti faci analize si eu te sfatuiesc sa le faci. Ai o surioara micuta, si din cate vad nu e prea acceptate. Tu cu mamica ta trebuie sa lupti pentru ea.
Ai grija de familia ta, si de mama ta. Pentru ca si ea sufera mult sa isi stie copilul nevrut.

| alexxxu a răspuns:

Nu ca iti dau idei dar fugi de acasalaughing

| AmaliaMocanu explică:

Si eu cui ii dau fundita?!? ca toti mati ajutat?!?!