| anonim_4396 a întrebat:

am o relatie de 5 luni, totul a fost bine chiar nu aveam motive de cearta eram un cuplu ok, fasra certuri si prostii din astea. De la un timp a inceput sa fie mai rece, si dupa s-a despartit de mine dar fara motiv... Eu as vrea sa ne impacam dar mi rusine sa ma bag in seama asa. Am suferit si inca sufar. ce sfat imi dati?!

Răspuns Câştigător
| HeiSuntNati a răspuns:

Sa nu te impaci. Daca asa a vrut, lasa-l sa vada ce a pierdut. Nu te injosii in fata lui. Arata-i ca esti puternica si frumoasahappy Mai bine ca te-ai despartit acum de el decat mai tarziu. Te-ai fi atasat si mai mult, si sufereai si mai mult. Am o vorba, ce este al tau, este pus deoparte big grin Be strong!

| babi7 a răspuns (pentru HeiSuntNati):

Multumesc pentru sfat.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă el a fost cu iniţiativa să vă despărţiţi şi de la el a pornit răceala înseamnă că a avut motivele lui pentru care a vrut să se despartă. În concluzie, nu trebuie să faci în niciun caz un prim pas spre împăcare. Aşteaptă puţin să vezi dacă se întoarce, poate distanţa de tine l-a făcut să realizeze că ţine la tine. Dacă nu, atunci e cazul să cauţi mai cineva mai bun sau să rămâi singură un timp, cum consideri că ţi-e mai bine.

| Doub a răspuns:

De ce nu i-ai cerut o explicatie? Trebuie sa stii si tu care e motivul despartirii, nu?thinking

In fine, daca el nu vrea, nu are sens sa te impaci cu el. Nu esti carpa lui.

| SergiuBoss11 a răspuns:

...poate are pe altcineva, dureros, dar daca nu ti-a dat o explicatie asta e motivulthinking sau pur si simplu nu va potriveati

| babi7 a răspuns:

M-am intalnit azi cu el, si m-am dus sa vorbim, el statea pe o basnca singur, l-am intrebat ce face mi-a spus bine, i-am cerut explicatii si mi-a spus sa il las ca ii e rau vorbim altadata. Mam simtit ca o proasta i-am trimis mesaje dupa de ce ma ignorat, ca eu il iubesc si vreau sa ne impacam. nu mi-a raspuns...