| alexutza222 a întrebat:

Buna!
Am o restanta la facultate. Am de invatat 300 de pagini si 30 de tipuri de exercitii. Eu am parcurs cam 140 de pagini si am incercat sa invat exercitiile. Dar nu am reusit si am o restanta.
Am 7 zile pentru a invata 300 de pagini si 30 de modele de exercitii.
Examenul cuprinde exercitii si intrebari cu raspunsuri din teorie. La teorie se puncteaza exact limbajul din carte. Cam trebuie invatat cuvant cu cuvant.
Sfaturi? Cum sa imi impart timpul? Este posibil sa invat tot?

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Eu am 300 de pag pana maine. Pline cu formule. O restanta nu e un capat de lume. Daca stai 5 minute si inveti si alte 30 pe telefon sigur nu ai sanse. Succes!

| alexutza222 explică (pentru sweetys):

Mersi de raspuns. Sigur ca nu e un capat de lume. Tocmai ca vreau sa invat sa o iau. Am 300 pag si exercitiile, 7 zile. Cum ma organizez? La exercitii vreau sa insist caci trebuie stiute dumnezeieste. Teoria trebuie stiuta la virgula.