| Abbey a întrebat:

Bunahappy am ochii verzi si nu stiu cum ar fi un machiaj simplu care sa mi se potriveasca ochilor{as vrea ceva in special cu negru}sau ceva care sa imi faca ochii sa arate cat mai marihappymersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| cristina_3322 a răspuns:

Pentru ochi mai mari se foloseste Creion sau Tus

Si ca sa iti scoata ochii verzi in evidenta poti folosi un verde nu foarte deschis dar nici foarte inchis spre partea interioara a ochiului:d si spre coada ochiului dai si cu putin galben dar sa ai si verde spre coada ochiului (in caz ca ai ochii verzi deschis) daca ai verde inchis poti folosi doar un verde care ti se potriveste mai bine. 2 nunate de verde

3 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Pai eu am ochi verzi si mi conturez cu negru(fard negru) si chiar la baza ochiului mai aplic cate o culoare cateodata...de obicei mov sau verde sau albastru...incearca mai multe culori si vezi care ti se potrivesc.big grin

| Nimic special a răspuns:

Pai negru si gri culori inchise merg la ochii verzi.winking.

| CocuUu a răspuns:

Si eu am ochii verzi si ma fac cu verde mai inchis care dupa ce m-am facut pare negru-gri. e fain.

Bafta!