| DumbravaAriana123 a întrebat:

Buna, am relatie la distanta, el imi spune,, cand o sa vin la tine." si tot asa. Repeta acelasi lucru si vreau ca intr-o zi sa imi spuna,, vin la tine" dar nu stiu cum il pot face sa vina, el vrea sa vina dar nu a vorbit cu mine ca sa vina aici. Vreaun sfat sa vorbesc cu el si sa ne facem planuri?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

I-ai zis că vrei să vină? poate zice asta că așteaptă și din partra ta o invitație

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de cât timp zice asta.

| DumbravaAriana123 explică (pentru sadrian46):

O luna

| sadrian46 a răspuns (pentru DumbravaAriana123):

Asta se poate repara așa.
Orar, focusarea pe termene. Când? Mâine, peste o lună, peste 10 ani?
Să stabiliți un termen pentru.
Altfel,
Iubirea mea a început,
Acum un secol și ceva,
Și s-a terminat,
Fiindcă n-a plouat.

| tzionut a răspuns:

Relatiile la distanta niciodata nu merg. singurul lucru care il poate impiedica este banii. Mai precis lipsa lor.

| NarcisIfrim a răspuns:

Daca nu ii spui direct intentiile tale, el o sa se astepte invitat, nu o sa isi dea seama ce vrei tu defapt.Intr-o seara, spune-i direct ca vrei sa vina pana la tine.
De obicei intr-o relatie ok, vine baiatul oricum..nu se pune problema.

| Ovd9621 a răspuns:

Sincer, daca chiar si-ar dori ar veni... Dar cred ca il impiedica altceva?