| anonim_4396 a întrebat:

Buna:*
Am si eu 1 intrebarebig grin
Vreau de cateva luni sa ma apuc de niste sporturi pentru a-mi dezvolta musculatura deoarece sunt cam slabuta si vreau neaparat sa imi dezvolt musculatura la picioare in partea de sus.Stiti ceva ce as putea face incepand cu primavaralaughing? ca sa fie mai caldut ca dupa cand vine vara sa ma duc la inotlaughing intelegeti voi :*
si ce "activitati" sa zic asa as putea face pentru a primi la sfarsit si diploma? parca mi s-a pus in cap sa fac cat mai multe diplome ca sa stiu ca am facut ceva cu tineretea mea sa zic asalaughing:*

3 răspunsuri:
| Dodolino0 a răspuns:

Apucate de sala happy e cel mai ok

| Iulian94 a răspuns:

Buna incearca sa te duci la sala/fitness eu am fost la una in care avea de amandouawinking iti zic eu ca te faci super daca te duci, dar sa te duci la o sala buna. sa ai un profesor sa iti explice ce sa faci de cate ori. Am vazut niste fete care au facut. pff aveau un corp. Sper ca te-am fost de ajutor happy
Ps:Arati bine

| D4lid4 a răspuns:

Pentru ceea ce iti doresti sa obtii iti recomand sa iti faci un abonament la o sala de sport pentru fitness & bodybuilding. In care in care nu reusesti sa ajungi la o sala de fitness, poti practica unele exercitii si acasa. Cele mai eficiente pentru coapse si fund sunt genuflexiunile stand cu picioarele departate. Cand te lasi impingi fundul in spate ca si cum te-ai aseza pe un scaun. Faci 3 serii a cate 15 repetari zilnic. Fandarile sunt foarte eficiente si "ingenunchierile": Fa un pas in fata, si ingenuncheaza cu piciorul din spate de 15 ori pentru fiecare picior, 3 serii. Hidrateaza-te foarte bine in timp ce faci exercitiile ca sa eviti febra musculara mare. Iti recomand de cel putin 3-4 ori pe saptamana, abia dupa o luna incep sa se vada rezultatele.Eu fac fitness & bodybuilding de 4 ani. Iti doresc succes!