| loveheart a întrebat:

.Am si eu nevoie de ajutorul vostru...
Deci am aproape 15 ani, si am un iubit care are 16 ani, mama nu e de acord cu o relatie deoarece ma considera prea mica...Mie mi se pare normal ca la 15 ani sa ai o relatie, atat mie cat si lu taica'miu(ma rog parintii mei sunt despartiti de 10 ani...)si fratimiu(de 21de ani), au incercat si ei sa vorbeasca cu mama dar ea nu intelege.Eu cu baiatu asta(silviu)suntem impreuna de 2 luni(fix de cand a inceput scoala),bun prima luna totu frumos,apoi ne-a vazut matusimea in masina cand el ma aducea acasa,bineinteles a sunat-o pe mama eu pe drum fierbeam de nervi,el tot incerca sa ma convinga sa vina cu mine sa vorbeasca cu ea,dar eu cunoscand-o am zis mai bine nu,bun ajug acasa surprinzator nu m-a luat la bataiethinking in schimb s-a luat de mine ca sunt prea mica si chestii din astea,apoi m-a lasat in pace nu tu pedepsita,nimic, m-a uimit, apoi cam la 2saptamani m-a urmarit cand am iesit de la scoalaoh go on, eu m-am dus si m-am intalnit cu el iar apoi mama a venit la noi in statie(eu am inlemnit cand am vazut masina:s)asa apoi a inceput sa se ia de el dupa care m-a luat acasa, atunci m-a pedepsit fara net si fara telefon(telefonul mi l-a confiscat timp de 2 saptamani),bun a trecut si asta, eu in tot timpu asta am pastrat legatura cu Silviu, pentru ca ma face fericita prezenta lui...Ma rog, acum eu inca sunt impreuna cu el si e foarte aiurea deoarece nu putem sta si noi ca orice cuplu normal...Eu acum nu stiu ce sa mai fac deoarece sunt momente in care simt ca cedez psihic, el ma iubeste mi-a dovedit asta de foarte multe ori...Cateodata simt ca nu mai pot si imi vine sa renunt...Dar mi e imposibil pentru ca il iubesc...
Bun deci intrebarea mea este:Cum o pot convinge pe mama ca la varsta mea e ceva normal sa ai un iubit, si ca daca ai un iubit nu inseamna ca gata te-ai f***t cu el...pentru ca stiti ca majoritatea parintilor asa gandesc.crying
Deci va rog, cat mai multe raspunsuri.Dau funditshapuppy dog eyes

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu ii dau dreptate femeii (maicata) pentru ca tu nu stii la ce te explui, esti cu ochii in intuneric ca sa zic mai bine. Nu are rost sa zici toata povestea aici dar cel mai bine ai face sa ai gagic la 18 ani.

| loveheart explică (pentru mgtow):

Si alte persoane de ce au? Asta nu va inteleg..Alti au voie si nu exista problema asta:s

| GeutzzaaTha a răspuns:

Stiu cum e crede.ma...Marog la mine la intamplat asa la 13 ani..adika nu ma mai lasat sa stau cu baiatul acela dar eu i.am spus ca am intrerupt orice relatie cu el(asa si a fost) si m.a lasat in pace. Apoi nu i.am mai spus de vreun iubit pana la 15 ani si cand i.am spus a zis doar sa am grija.Acum nu stiu. explica.i ca multe fete de varsta ta au iubiti si e normal ca ai(ar fi rau sa nu ai). Spune.i ca el e si mai mare si te protejeaza mai bine. spune.i ca te simti in siguranta cand esti langa el si ca daca ai prieten nu inseamna ca o sa faci sex cu el.Este doar o relatie fara obligatii.o relatie inocenta.Multa baftaa :* si sa va tina relatia cat mai mult :*

| loveheart explică (pentru GeutzzaaTha):

Da dar de fiecare data cand incerc sa port o discutie cu ea pe tema aceasta, ea incepe cu intrebari gen"la ce iti trebuie un iubit?"si nu e vb ca nu stiu ce rasp sa ii dau doar k cred ca stii atunci cand nu stii cum sa ii spui cv de teama de a nu'i rani e cam asa ma simt eu cand ma intrebare asa...si chiar nu stiu ce sa fac, tata a zis ca vrea sa vb cu ea pe tema asta dar ea nu vrea...stiu ca e cam complicat dar chiar am nevoie de un sfat:s

| GeutzzaaTha a răspuns (pentru loveheart):

Roag.o sa stea de vb cu tine pe subiectul asta. Spune.i k ai nevoie sa vorbesti cu ea si sa iti explice de ce nu vrea si sa ii explici si tu dc vrei. Vorbeste cu ea ca si cum ar fi cea mai buna prietena a ta si castiga.i incredereawinking Multa baftaa si sper ca te.am ajutat..cat de cat macar laughing :*