| Brunetadulce a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutorbig grin.Mai sunt 2 saptamani pana incep LICEUL! Imi e frica sh am multe emotii.Am o gramada de intrebare: Cu ce sa ma imbrac?(Am intrat la pedagogic si nu am uniforma)Cand o sa plece mama?(Ca nah...vine sh eachatterbox)Cum o sa imi dau seama ca ma striga sa intru in clasa mea? Adica sunt in prima clasa de filologie dar mai e sh vocational si mate info. O sa fiu 9A? Se vor da cartile din prima zi? Cum sa vb cu fitzoasele carora nu le convine nimic? Cu dirigul/diriga sa fiu mai vorbareata sau mai tacuta? Eu sunt mai tupeista mai infipta. E bine sa fiu asa sau sa fiu mai timida mai serioasa? Va rog fara rasp stupide. Spuneti-mi la voi cum a fost sh cateva rasp pentru intrebare mele plizz:*:* Fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| RoaRxDD a răspuns:

Hei-hei-hei! Calma, calma! E doar liceul! Gandeste-te cum ai fost in clasa I. Si acolo au fost copii noi. Spune-ti: Hei, la naiba, sunt eu si gata!

Nu conteaza cu ce te imbraci, mama ta vine cu tine tocmai pentru a-ti fi alaturi, accept-o si stai langa ea, sa nu se simta data la o parte. E posibil sa iti scrie numele pe o usa, ceva. Dar mama ta vine sa rezolve si asta. Cartile nu se vor da din prima zi, dar banuiesc ca orarul da, tu ia-ti doar o gentuta mica, desi nu strica sa iei si ghiozdanul.Fitoaselor le spui sec: Fa ma cunosti? Dispari du-te dracu' de zoaie umblatoare. Fii vorbareata daca e draguta si ii plac copiii. Daca e severa, fii serioasa, arata-i ca nu-i buricu'. Asa nu te va freca toti anii.

Iti urez bafta, desi nu iti va trebui, te cred in stare sa treci peste rapid. E doar o zi ca oricare alta, duda! ^^ Tine-ma la curent. Serios, peste 2 saptamani as vrea sa imi trimiti mesaj si sa imi spui cum a fost xD