| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare...Am o prietena foarte buna, si de curand ea a inceput sa flirteze cu un baiat. E normal sa fiu data la o parte? Adica.o inteleg..il place.dar...E ok ca atunci cand suntem impreuna si vorbim.ea sa inceapa sa isi trimita mesaje cu acel baiat? Nu zic ca am ceva ca ii trimite mesaje, dar e urat cand eu ii povestesc ceva, ea sa fie atenta in telefon si sa nu ma bage foarte mult in seama sau sa fie MEREU cu telefonul in mana. orice ar face. Ma deranjeaza aceste chestii. ..Ar trebui sa accept toate astea?

5 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Buna.
Nu, nu ar trebui sa accepti treburile astea, explica-i ca te deranjeaza faptul ca ea butoneaza cand tu ii explici ceva, sau ii povestesti ceva, iar daca vezi ca isi schimba atitudinea, nu prea iti este o prietena buna. O prietena buna, nu te da la o parte indiferent ca e vorba de un baiat sau nu.

pa pa

| sublime89 a răspuns:

Relatia de iubire tot timpul va fi mai importanta decat cea de prietenie. Deci nu e de mirare ca e prioritara pentru ea.

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Nu ar trebui sa fii complexata de asta, ignora faptul asta ca tu vei pierde

| RamboxxL a răspuns:

Si eu am fost pus in situatia asta, dar am tacut din gura. Dar si eu cand vorbeam prin mesaje si ieram cu prieteni nici iei nu ziceau nimic. Si da e adevarat te concentrezi mai mult la telefon decat ce vorbesc iei.

| Zgjdon a răspuns:

Ia-o incet! Asteapta si tu cateva zile pana se mai "plictisesc" unul de altul happy
Daca tot asa o tin sunt chiar indragostiti si ar trebui sa ii intelegi!