| Ioana222221 a întrebat:

Am si eu o intrebare fac 16 ani si as vrea sa invat pentru permis [stiu poate zicetii k este devreme ] dar am o frica interioara ca la 18 anii o sa pic examenul ca ma voi bloca.
Mie frica ca o sa pic orasul sau sala sad si daca este sa fiu de acord ca vreau sa dau de permis nu vreau sa dezamagesc pe nimenii ca nu l-am luat.
Ma puteti ajuta sa imi intrec frica asta? Sa imi dati niste sfaturii cum sa retin tot ce invat si sa nu ma blochez. Va rog frumos
P.S >= NU vreau sa zicetii ca de ce am pus la categoria adolescenti dar ma gandesc ca poate aici gasesc pe cineva in care sa imi rasp.

1 răspuns:
| MrAlex a răspuns:

Pai sigur iti va lasa cineva raspund..acel raspuns vine de la mine happy
Eu zic sa stai calm 1 an pana faci 17 ani macar pentru ca nu are rost sa te consumi de acumwinking Si nu dezamagesti pe nimeni ca doar nu este bacuwinking Asa eram si eu la 16 ca tine sa invat poate nu il iau dar cel mai bine este sa mai stai 1 an ca nu ai ce sa pierzi si daca tot insisti pe ideea ta, fa chestionare online si o sa te obisnuiesti happy Succes