| IngerasIngeras2013 a întrebat:

am si eu o intrebare mai complicata! Nu stiu ce sa mai vorbesc cu baiatul de care imi place si nu vreau sa par o increzutasau mai stiu eu ce...El vrea sa se razbune pe o fata (care e prietena mea), deoarece s-a despartit de varasu! Cei drept nici eu nu am o parere prea buna desprece acea fata, ca ma vorbit de rau pe la spate, dar inainte imi povestea multe lucruri! Credeti ca ar fi bine sa ii povestesc acelui baiat unele lucruri pe care mi le spunea acea fata, ca sa cresc in ochii lui!
FUNDA raspunsul care ma ajuta cel mai mult! happy

Răspuns Câştigător
| thewomaninwhite a răspuns:

Nu adica este posibil ca intr-o buna zi nu neaparat anul asta dar cand ti-o fi lumea mai draga vorba aceea baiatul asta sa imprastie ce i-ai spus despre fata aia si iti dai seama in ce situatie jenanta vei fi pusa si pana la urma daca iti pasa atat de mult de baiatul asta cu care stai insemna ca tie iti cam place de el

| IngerasIngeras2013 explică (pentru thewomaninwhite):

Multumesc mult, dar spune-mi tu niste subiecte depre care sa discut cu el, deoarece il plac enorm de mult si nu stiu ce sa discut cu el.sad

| thewomaninwhite a răspuns (pentru IngerasIngeras2013):

Scuze ca nu ti-am raspuns mai devreme dar nu am vazut. oricum vad ca ai gait raspunsul la intrebarea ta bafta poate ne spui si noua ce se mai intampla

5 răspunsuri:
| ioana21S a răspuns:

Buna...daca iti povestesti fosta / actuala prietena, el va crede ca faci parte dintre acele persone usor influenţabile.Nu vei creste deloc in ochii lui.Sti care o sa ii fie primul gand? Wow. uite la ea, in fata i se da prietena si pe la spate o barfeste ( una e sa barfiti o persona, un grup de fete, si alta e cand o povestesti unui prieten.Acel prieten fiind baiat.O sa iti zica ca esti falsa! Trebuie sa le demonstrezi lui si ei(prietena ta) ca ai un caracter puternic.Sa abordezi un comportament de o doamna hotarata pe sine, increzatoare care nu se ia dupa toate vorbele lasate in plop.Nu esti deloc increzuta daca ii spui ceea e simti, trebuie sa ii explici ca nu e bine sa se implice in relatia dintre prietena ta si acel verisor.Fiecare are viata lui personala! Daca zici ca iti" povestea multe lucruri " eu cred ca acea fata a avut incredere in tine.Nu merita sa o barfesti pe la toti baieti, e treaba ei ce face, de ce ne-ar interesa pe noi? Daca poti sa ii dai cate un sfat cad il cere in semn de prietenie si la ce te-ar ajuta sa ii zici lui despre ea.Gaseste o alta metoda de al atrage.(parerea mea)
Bafta!

| IngerasIngeras2013 explică (pentru ioana21S):

Multumesc mult ioana 215! Nici nu-ti dai seama cat m-ai ajutat, iti sunt profund recunoscatoare! Te pup dulce :*

| ioana21S a răspuns (pentru IngerasIngeras2013):

Placere e de partea mea!