| IngerasIngeras2013 a întrebat:

Dragii mei prieteni, de trei zile incoace prietena mea cea mai buna si baiatul pe care il plac vorbesc enorm de mult pe facebook si messenger, si sunt foarte secretosi!
Problema e, ca eu m-am certat cu verisoramiu si el ia spus acelui baiat ca il plac, iar prietena mea a vorbit cu acel baiat si a reusit sa-l convinga ca a fost o minciuna! Eu am pus-o sa faca asta deoarece acel baiat mai are 3 prietene si nu vreau sa stie ca simt ceva pentru el!
Credeti ca am procedat bine, si... oare e posibil ca prietena mea cu acel baiat sa fie impreuna? Va rog sfatuiti-ma ca eu nu stiu ce sa mai cred!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Daca e prietena ta cea mai buna trebuia sa iti spuna daca e ceva intre ea si baiatul respectiv, eu zic sa vorbesti personal cu el si sa-i spui ce simti

2 răspunsuri:
| iosif8 a răspuns:

Cei asa de greu sa-i spui "te iubesc" du-te si spune-i daca prietena ta are ceva inpotrva soarta! funda?

| IngerasIngeras2013 explică (pentru iosif8):

Problema e ca el are momental trei prietene si eu nu vreau sa fiu a patra, ca el a aflat ca il plac, dar eu am negat totul, dar am pus-o pe o fata sa vorbeasca cu el si sa-mi dea conversatia, si el zicea ca ar fi ciudat sa aiba patru prietene, dar tot aceleiasi persoane i-a zis ca vrea sa se combine cu o fat asa faca misto de ea, deci eu cred ca nu vrea sa isi bata joc de mine. nu ca nu iar place de mine!