| ramden a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop in luna noiembrie si in luna aprilie l-am dus la reparat de unde l-am cumparat din cauza unei defectiuni, iar garantia fiind de 6 luni de la data cumpararii. Acestia mi-au spus ca nu se mai poate repara si ca pot sa ma duc sa-mi inlocuiasca produsul. Nu am mai putut merge pentru ca nu am fost in tara. Intrebarea mea este pot merge in luna octombrie sa imi aleg alt produs dat fiind ca inca era in garantie cand am dus produsul la ei?

3 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

6 luni garantie mi se pare o porcarie. Dar eu zic ca da, ca poti sa mergi la ei atata timp cat ai inca dovada ca ai fost cu laptopul la reparat. O hartiuta cv, sau contractul ar fi perfect sa il ai la tine. Cam asta e tot

| ramden explică (pentru Cloudless):

Multumesc frumos pentru raspuns happy

| LTAA a răspuns:

6 luni garantie?