| ramden a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop in luna noiembrie si in luna aprilie l-am dus la reparat de unde l-am cumparat din cauza unei defectiuni, iar garantia fiind de 6 luni de la data cumpararii. Acestia mi-au spus ca nu se mai poate repara si ca pot sa ma duc sa-mi inlocuiasca produsul. Nu am mai putut merge pentru ca nu am fost in tara. Intrebarea mea este tongueot merge in luna octombrie sa imi aleg alt produs dat fiind ca inca era in garantie cand am dus produsul la ei?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu l-ai dus in interiorul garantiei, adio.

| express11 a răspuns:

Da,normal.te poti duce, deoarece produsul nu se mai putea reppara, si sunt obligati sa-l schimbe.

| JohnnyBi a răspuns:

De ce nu ii suni sa ii intrebi pe aia si stai aici?

| Jipa95 a răspuns:

Pana ii expira garantia poti oricand sa te duci cu el sa ti-l schimbe! happy

bft!

| dannyel86 a răspuns:

Garantia opereaza timp de 6 luni. Daca in acest interval nu s-a solicitat repararea sau inlocuirea (cu predare), nu mai poti beneficia de garantie, indiferent de motive sau de momentul la care ti s-a spus ca poate fi inlocuit. Ca sa poata fi inlocuit sau reparat, dispozitivul trebuie lasat in service, dar neputand face acest lucru, termenul garantiei a curs in defavoarea ta. Din pacate...

| Andre202 a răspuns:

Daca ti-a expirat garantia nu mai poti face nimic din pacate.

| ramden explică (pentru Andre202):

Pai eu l-am dus la ei cat inca era in garantie.