| misu_7777 a întrebat:

am si eu o problema. In liceul meu sunt multe fete frumoase iar eu ma simt mereu cea mai urata si grasa si nu este chiar asa. Sunt chiar frumusica si sunt constienta pe chestia asta dar cand ajung la scoala ma simt cea mai urata... nimeni nu mi-a spus`o pana acum dar. Adevarul e ca sunt putin grasuta dar arat bine si acum ca am intrat la liceu sper sa mai dau jos kg in plus. va rog ajutati-ma cu un sfat sunt foarte deprimata

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insati! Suntem satui de sabloane de genul: bronzata la solar si deja ridata, cu porii fetei deschisi de atatea raze ultraviolete si umpluti cu fond de ten, gene false si superincarcate de rimel, machiaj de razi cu cutitul, par intins cu placa, unghii false de 20 de km de te intrebi cum folosesc hartia igienica cand se duc la toaleta, culori roz, bluze scurte sa se vada un abdomen plat la fel ca si creierul: plat si fara nimic in el, sutiene cu burete care lasa sa se vada deja 3/4 din sani si fite in cap la greu. Daca nu ti-a zis nimeni nimic si ai farmecul tau, pastreaza-l. Nu copia sa ajungi si tu o alta "clona". Daca ai si ceva inteligenta in cap esti mai castigata decat toate fufele de la liceu care la 18 ani arata ca de 50. Artificialitatea costa mult! Naturaletea e nepretuita, adica foarte valoroasa.

8 răspunsuri:
| Aeerdnaaa a răspuns:

Uite! Ti-o spun eu acum! Daca nimeni nu a indraznit. Deci esti cea mai frumoasa fata din liceu! smug Esti superba si super draguta :* happy Nu lua in seama parerile tuturor prostilor sau le vezi pe pitipoancele alea pe la liceu etalandusi toata garderoba la fel si cocalarii oh go on fii tu insati ca asa esti cea mai frumoasa si naturala!:* deci daca nu ti-ai revenit te iau la bataie!laughing)rolling on the floor

| misu_7777 explică (pentru Aeerdnaaa):

Chiar mi s-a zis ca sunt... am prieten de aproape 2 ani, dar nu este vorba de laudat este vorba de cum ma simt eu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aeerdnaaa):

Chiar te rog sa o iei la bataie daca nu-si revine. laughing Eventual dau si eu o mana de ajutor daca ma accepti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru misu_7777):

Ai prieten de 2 ani? Pai nu-ti dai seama ca esti valoroasa? Pentru tine conteaza o imagine standard? Ia te rog sa-ti revii! laughing Sunt multi barbati care prefera un pic de "carnita" decat oase care sa-i impunga la fiecare atingere. Crede-ma!

| Bratzz a răspuns:

straight face ori esti grasa, ori arati bine?!, ori esti frumusica, ori esti complexata?! cand te hotarasti imi spui si te anunt ce-i de facut.

| misu_7777 explică (pentru Bratzz):

Adică am forme... Chiar dacă sunt puţin grasuta şi am zis că eu sunt frumuşică dar când sunt în preZenţa altor fete nu mă mai simt frumoasă. Şi numai fiţi răutăcioşi happy

| TomJerry a răspuns:

Te misti mai mult, iti schimbi, vrei, nu vrei, regimul cand apar multe legume.Si daca o sa fii motivata si optimista o sa reusesti sa slabesti. Poti sa alegi orice dieta vrei, stii sfaturile, nu alege ceva drastic, ci un regim pe care sa-l poti tine pe termen lung. Daca poftesti ceva foarte mult nu-ti refuza, dar manaca putin.Si nu iti mai fa probleme de persoanele din jur ca o sa intri in depresie mai rau.

| misu_7777 explică (pentru TomJerry):

Nu este vba de greutate în general că nu se observă asa de mult... E vorba că nu mă simt frumoasă de faţă cu alte persoane. fete.