| Lavinia20 a întrebat:

Am si eu o problema si as vrea foarte mult sa ma ajutati! Eu sunt vlasa a 11, si sunt grasuta, nu sunt obeza. Am niste colegi foarte plini de ei si super nesuferiti. De anul trecut din sem al doilea, de cand nu am mai vrut sa chiulesc cu ei au inceput sa se poarte foarte urat cu mine, mai ales baietii, nu toti doar 3-4 baieti se poarta frumos cu mine care nu fac parte din gasca aia de "destepti". Bine, ca sunt 100 % sigura ca ma barfeau si radeau de mine si inainte dar acum este mult mai rauStriga in gura mare grasa prin clasa, azi la ora de informatica au pus o poza mine intr-o rochita mai scurta[luata de pe facebooku meu] pe desktopul unui calculator din sala de info Eu nu am vazut cine a pus dar banuiesc pe cineva faza e ca mie mi-a spus unul din cei care se poarta frumos cu mine mi-a spus doar de poza si a zis ca restul imi zice cand o sa fim doar noi adica. nu si cu aia prin preajma... si dupa ora noastra a avut ora o prt de la alta cls. si a vazut si clasa ei poza aia Eu sunt timida, rusinoasa si nu le zic nimic, dar m-am saturat azi faceau misto ca taie porcu` de craciun sau cv de genu` asta M-am saturat am zis ca daca nu se potolesc ma duc la dirigu. Eu nu vreau sa afle parintii pentru ca sunt in stare de orice mai ales de scandal in scoala, si nu vreau:-s ce sa fac ca m-am saturat(

Daca sunt grasa, nu inseamna ca sunt un monstru eu intotdeauna am incercat sa-i iert, a trec peste. dar acum m-am saturat

3 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Daca colegii te jignesc ca esti grasa, slabeste! Cate kg ai si la ce inaltime?

| heiii a răspuns:

Am fost si eu in situatia asta.eu acum sunt a 9a. se poate rezolva. incearca sa'i ignori, vorbeste cu cineva.asculta muzica la casti. orice numai sa nu stai pur si simplu. trebuie sa vada ca nu iti pasa.nu le da subiecte de discutie. nu gresi cv anume.adica faze naspa cu profesorii su cv de genu.ia note bune. o vor mai tine asa maxim 2 sapt.la mine au incetat intr; o saptamana. si dupa. cand vezi ca inceteaza.stai pe langa ei.baga'te in vorba cu ei. crede'ma ca te inteleg perfect,, am trecut si eu prin asta si intr-adevar e ff urat. asa sunt cei fara mentalitate. faci cv ce nu le convine.si se iau de defectele fizice.de parca astea sunt alea care conteazalaughingbafta! da; mi id'ul tau pe privat daca vrei sa mai vb big grin

| Biancaseba a răspuns:

Tu esti tu si esti speciala. Asa cum esti, grasa sau slaba. Frumusetea adevarata vine din interior iar cei care nu iti apreciaza sufletul de aur si caracterul, nu merita prietenia ta, nu merita sa suferi din cauza lor. Incearca sa pari sigura pe tine. Poate astfel te vor respecta mai mult cei care se cred superiori si care fac diferente doar pe baza catorva kilograme in plus.
Arata le calitatile tale, iar cei care nu le vad, ignora-i!