| Lavinia20 a întrebat:

Am si eu o problema si as vrea foarte mult sa ma ajutati! Eu sunt vlasa a 11, si sunt grasuta, nu sunt obeza. Am niste colegi foarte plini de ei si super nesuferiti. De anul trecut din sem al doilea, de cand nu am mai vrut sa chiulesc cu ei au inceput sa se poarte foarte urat cu mine, mai ales baietii, nu toti doar 3-4 baieti se poarta frumos cu mine care nu fac parte din gasca aia de "destepti". Bine, ca sunt 100 % sigura ca ma barfeau si radeau de mine si inainte dar acum este mult mai raucryingStriga in gura mare grasa prin clasa, azi la ora de informatica au pus o poza mine intr-o rochita mai scurta[luata de pe facebooku meu] pe desktopul unui calculator din sala de infostraight face Eu nu am vazut cine a pus dar banuiesc pe cineva faza e ca mie mi-a spus unul din cei care se poarta frumos cu mine mi-a spus doar de poza si a zis ca restul imi zice cand o sa fim doar noi adica. nu si cu aia prin preajma... si dupa ora noastra a avut ora o prt de la alta cls. si a vazut si clasa ei poza aiacryingstraight face Eu sunt timida, rusinoasa si nu le zic nimic, dar m-am saturat azi faceau misto ca taie porcu` de craciun sau cv de genu` astaoh go oncrying M-am saturat am zis ca daca nu se potolesc ma duc la dirigu. Eu nu vreau sa afle parintii pentru ca sunt in stare de orice mai ales de scandal in scoala, si nu vreau:-s ce sa faccrying ca m-am saturatcrying(
Daca sunt grasa, nu inseamna ca sunt un monstru eu intotdeauna am incercat sa-i iert, a trec peste. dar acum m-am saturatcrying

13 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

'Pare rau de tine, dar am inceput sa rad la fazele cu rochia si taiatu' de porc.

| Lavinia20 explică (pentru Jigsaw):

straight face Nu vad ce e asa de amuzantstraight face adica daca unii sunt mai diferiti nu inseamna ca ei nu sunt oamenistraight face Banuiesc ca si tu esti genu` lorstraight face

| Lavinia20 explică (pentru Jigsaw):

straight face Nu vad ce e asa de amuzantstraight face adica daca unii sunt mai diferiti nu inseamna ca ei nu sunt oamenistraight face Banuiesc ca si tu esti genu` lorstraight face

| Jigsaw a răspuns:

Na.doar ca.e prea de tot sa faci asa ceva.Adica e foarte urat din partea lor dar.mna

| Jigsaw a răspuns:

Oamenii sunt prosti de felul' lor deci nu ai la ce te astepta happy

| simf a răspuns:

Lavinia, ceea ce fac ei se cheama hartuire si se pedepseste conform legii. (http://www.infolegal.ro/......09/06/17/)
INDIFERENT cum ai fi, NIMENI nu are dreptul sa se paorte cu tine cum o fac jmecherii tai de colegi. ia masuri, mergi la diriginte ferma, apoi la psihologul scolii si la director. poti face sesizare singura la politie.
inainte de asta, afla care dintre colegii tai este liderul informal. lui o sa-i dai, zambind, o foaie listat din codul penal cu pedespele pentru hartuire si o sa-i spui ca la primul semn, cat mai mic, faci reclamatie la politie. poti eventual sa bagi de la tine ca ai poze, inregistrari cu telefonul, ca ai vorbi cu colegi sa depuna marturie.
respira adanc, fii convinsa ca scanteia de dumnezeu din tine n-a fost pusa acolo degeaba si nu permite nimanui sa te desconsidere. iti tin pumnii.

| AnemonaP a răspuns:

Uite ce poti face,razi la glumele lor, ei vor sa te faca ca suferi cu cat suferi mai mult si te doare tot vor continua, iti spun grasa :razi rolling on the floor si vor fi impresionatiwinking

| Mădu_1945 a răspuns:

Pfffstraight face.urat din partea lor. Uite poate unora le pasa cum arati, dar alti te iubesc si fara sa se uite la exterios.Nu'i baga in seama scumpa mea>big grinhappy
Ca si nu m-as supara daca as mai slabi parca putin!hee hee
Daca vrei sa mai vorbim, toxic_xy_girl id-ul meubig hug
Pa'pawave

| Lavinia20 explică:

Nu pot sa fac sesizare la politie... nici parintii nu stiu de astacrying dar m-am saturat in clasa aia doar vreo cativa colegi se poarta frumos cu mine restul sunt doar prefacuti care se folosesc de mine. M-am saturat vreau un sfat sa fac ceva sa nu`mi mai zica toate chestiile asteastraight face... eu nu le raspund nu le zic nk cand fac asta, dar ma simt prost mai ales ca toti se uita si radstraight face

| MBAAA a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, doar ca nu sunt plinuta. Nu`i bag in seama, desi ma consum in sinea mea. Daca nu`i bagi in seama, vor inceta sa`si mai bata joc de tine. Daca vrei sa mai vorbim, da`mi un mesaj privat, sau lasa`mi id tau, poate devenim prietene adevarate, ca de cele false m`am saturat...straight face

| Lavinia20 explică (pentru MBAAA):

Nu`i bag in seama... nu le zic nimic si fac asta din sem 2 din cls a 10. am sperat ca s-au maturizat si ei. dar degeabacrying nu stiu ce sa mai facstraight facecrying
Lasa-mi id`u tau intr-un mesaj

| YourEternalLove a răspuns:

Si mie mi s-a pus porekla dar eu ma enervam iar ei radeau de mine eee de anul acesta eu fiind clasa a 8 (porekla a fost pusa prin clasa 5) anul acesta parca au uitat toti pentru ca cand imi ziceau in fel si kip nu-i bagam in seama si ma faceam ca nu-i aud fa si tu la fel si o sa te lase in pake nu le da satisfactie