| milla24 a întrebat:

Buna am zi eu o problema. Imi place un baiat si chiar mult de tot. Totul a inceput acum cateva saptamani in excursia de la scoala, am fost 2 clase clasa mea si clasa lui. Cand am ajuns la muzeele pe care trebuia sa le vizitam am stat foarte mult impreuna am ras, am glumit ne-am gadilat si ciufulit. Pe drumul de intoarcere m-a rugat sa stau cu el in autocar, zic si facut. La un momendt fiind sera m-a luat somnul si el m-a lasat sa dorm pe umarul lui. Am tot incercat a dorm dar ceilalti colegi nu ma lasau la un momendat baiatul pe care il plac ( cel pe care dormeam ) le-a zis celorlalti sa ma lase in pace sa dorm. Am mai stat asa ceva pana am oprit. Toti am coborat am fost la baie si cand am reurcat in autocar deja imi sarise somnul asa ca nu mai puteam sa dorm. Am jucat diferite jocuri si baiatul pe care il plac isi tot ducea mana dupa gatul meu. La un momentdat a incercat sa ma sarute suptil dar eu m-a. Retras suptil si nu a realizt nimeni nimic doar cea mai buna prietena a mea care spune ca baiatul chiar ma place, in fine de arunci mereu cand ma vede ma saluta si glumim si ne gadilam mereu dar uneori e foarte rusinos in fata mea. voi ce ziceti ma place? Si ce ar trebui eu sa fac? FUNDA!

8 răspunsuri:
| Roxaname a răspuns:

TE place incearca sa-i arati si tu asta pupal pe obraz cand stati ia-i mana dar nu sa va tineti de mana doar i-o ies pur si simplu si cand o sa fiti doar voi doi intreaba-l daca simte ceva pentru tine mai mult decat o simpla prietenie funda?happy

| MissPussy a răspuns:

Ce dragut! Eu sunt de parere ca baiatul sigur te place dar cel mai bine e sa il intrebi personal. Daca iti este prea rusine incearca sa il intrbi mai subtil... adica glumiti vorbiti si dupa in intrebi daca te place... incearca sa nu te pierzi in preajma lui. Dar din cate am citit eu chiar cred ca te place happy

| AmintiriDureroase a răspuns:

Pai,il placi si tu? Daca da, spune-i, nu ai nimic de pierdut! Daca nu iti place, spune-i-o si pe asta rolling on the floor Nu trebuie sa iti fie frica! Trebuie sa ii spui ce-a ce simti, iar el va intelege. Sper ca te-am ajutat!

| Iulia019 a răspuns:

Eu zic ca baiatul chiar te place, incearca sa te duci cu el intr-un loc retras unde nu va vede nimceni si il intrebi, daca nu raspunde ii spui ca tu il placi si vrei sa stii daca si el simte la fel sau uneori cel mai bun mod pentru a afla este un sarut. Sper ca te-am ajutat.

| Iulia019 a răspuns (pentru Iulia019):

Scuze nu imi mergea sa il pun prima oara si acum mi-l arata pe amandoua.

| Iulia019 a răspuns:

Eu zic ca baiatul chiar te place si ar trebui sa il i-ei si sa va duceti intr-un loc mai retras si atunci sa il intrebi, daca nu raspunde ii spui ca tu il placi si vrei sa afli daca si eu te place.Cateodata cel mai bun mod de a afla este un sarut. Sper ca te-am ajutat

| Gyo0199 a răspuns:

Ce dragut! love struck Dupa parerea mea te place. Daca totusi ai indoieli intreaba-l. Nu iti fie frica! Aceste gesturi subtile iti demonstreaza ca te place. Fii tu insati si prinde curaj sa il intrebi cand sunteti doar voi doi. happy

| Gyo0199 a răspuns:

Ce dragut! love struck In primul rand nu cred ca ar trebui sa ai indoieli. Eu cred ca te place. Prin acele gesturi subtile chiar iti demonstreaza ca te place. Tu trebuie sa ai curaj si sa mergi la el ca sa vorbiti. Spune-i ce simti si sunt sigura ca el simte la fel. happy