| Cosmi1na5 a întrebat:

As dori sa Imi dati exemplu de o dieta prin care as putea elimina macar 2-3 kg. Eu am inceput sa mananc mai Putin si sa fac macar 1 Ora pe zi de exercitii, dar nu pot spune ca am slabit exagerat ci cam 700 de grame. Multumesc anticipat! ✌️

1 răspuns:
| AfroBelgianu a răspuns:

Bună!

Orice dietă în care te aflii in deficit caloric, ceea ce înseamnă sa consumi mai puțin decât arzi. Să presupunem că ai nevoie de 2000kcal/zi pentru a-ți menține greutatea, 1300-1500 înseamnă deficit caloric, ceea ce te va ajuta să slăbesti. Să nu uităm de antrenamentul cardiovascular, trei sau patru zile pe săptămână sunt arhisuficiente.