| Schatten a întrebat:

As dori sa imi schimb culoarea parului de la un saten mediu la un roscat cam asa http://www.just-marvel-x-men.com/image-files/x3-cyclops- jean-grey-reunite-1-50k.jpg si m-am gandit sa folosesc o vopsea fara amoniac deoarece nu am destul curaj sa folosesc o vopsea permanenta din moment ce nu m-am mai vopsit niciodata. Ce vopsea ar trebui sa folosesc ca sa imi iasa nuanta de rosu dorita? Tin sa mentionez ca am firul de par foarte subtire, fin si nu am mai fost vopsita pana acum. Sunt sanse sa imi iasa culoarea de pe cutie la prima vopsire?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu nu îți pot deschide linkul, dar îți spun ceva. Un roșcat intens nu o să-ți reușească, decât dacă folosești o vopsea profesională. Oricare vopsea ce se găsește în comerț... nu rezistă foarte mult pe păr, fiindcă nuanța se pierde cu... fiecare spălare. O amăgire reprezintă chiar și șampoanele "speciale" pentru păr vopsit. Ți-o spun din experiență. Deci nu-i cazul să te îngrijorezi că va dura la nesfârșit noua culoare. Poți încerca cu încredere!

| Schatten explică (pentru floresdemayo):

Http://tinypic.com/r/k0lna9/5 nu este un rosu aprins

| Hieer a răspuns (pentru Schatten):

Este destul de aprins :-? rosul ala nici nu e roscat. Mai frumos ar fi :http://www.google.ro/......tp?/search

Acum :-? depinde si cum iti place tie, daca culoarea preferata e aia.fa-te cum vrei.

Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Schatten explică:

Http://tinypic.com/r/k0lna9/5 (primul link nu merge) nu este un rosu aprins.