| kawaii69 a întrebat:

As dori sa va conving cu urmatoarele videoclipuri ca este mai bine sa renuntam la carne.Eu nu va oblig sa le vedeti pentru ca doar cu ajutorul titlului va veti da seama despre ce este vorba.Sincer mie imi venea sa plang cand am vazut aceste video-uri.

http://www.youtube.com/watch?v=LxHl6kZROQw&feature=relat ed

http://meatvideo.com/

Eu stiam cata cruzime este pe acest pamant dar sincer nu mi-am imaginat faptul ca sufletul oamenilor este chiar atat de nepasator...Chiar cred ca putem face ceva pentru ca aceste fiinte sa nu mai sufere.

Eu sunt de religie crestina si cred in Dumnezeu.Mai cred si ca El ne-a facut ca sa ne protejam si sa ne iubim unii pe altii, chiar daca suntem animale sau oameni. Sper ca v-am deschis ochii la cruzimea lumii si ca macar v-am lasat un gand pentru a rezolva problema acesta.

Imi cer scuze pentru categoria la care pun "intrebarea" insa vreau sa va deschid ochii.

aceasta intrebare nu este de mine dar as vrea sa fie pusa de multe ori ca sa isi dea seama oamenii caat de mari sunt pagubele pe care le fa:((

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e nu se poate face nimic din pacate vite vor muri si se vor clona la greu. Si mie mi-ar place sa nu se mai faca carne doar pe o parte se merita mancata.

| luisika a răspuns:

Aoleu,doamne chiar mi-au dat lacrimile cand am vazut videoclipurile astea,mai ales cand am vazut, in ultimul videoclip cum au omorat purcelusul ala mic si dragalas, carenu avea nici o vinacryingcryingcrying m-au emotionat foooooarte tare videoclipurile tale!

| dany3la a răspuns:

Vai saracele animalecrying

| anna_4069 a răspuns:

Mady este adevarat ce spui...;( dar degeaba incercamcrying

| Rubi91 a răspuns:

Incredibil...ramai socat dupa ce vezi acolocryingcryingcrying Mai bine nu ma uitam.Acum nu pot sa imi revincrying...

| AnneMarri a răspuns:

ai dreptate, eu stiam ca animalele sufera cind sunt omorite pentru a minca oamenii sad si chiar daca eu o sa renunt la carne (nu ca acum as minca mai mult, o pulpa de pui la 2 lunilaughingvorbesc cit se poate de serios) animalele tot o sa sufere ori ca sunt omorite de distractie ori din cauza ca oamenii sunt asa cum sunt
eu ti-am spus, nu maninc atita carne numai cite un puiuthee hee

| pwp a răspuns:

Saracele...as vrea sa devin vegetariana, dar nu pot sad