| Zisbwhbxjai12 a întrebat:

Buna, as dori si eu un sfat.
Acum 2 ani am trimis poze nud unui baiat cu care eram impreuna. Intre timp el a trimis pozele altor prieteni si cumva au ajuns la actual. In poze mi se vede si fata tin sa mentionez. Toti prietenii iubitului meu stiu si fac misto de el ca iubita lui e curva care trimite poze nud baietilor mai mari. Acum el ma ignora si nu vorbeste cu mine. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi pentru ca nu stiu ce sa mai fac. Mai multa lume din scoala mea are pozele cu mine.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce a trebuit sa trimiti acele poze? Iti asumi greseala, asta e situatia.
Nu esti prima care face asemenea tampenie.

| slayer09 a răspuns:

Asuma-ti greseala si mergi mai departe, data viitoare sa nu mai dai poze nud, lasa-i sa rada de tine mergi linistita inainte si toate vor trece, dar important e ca tu sa inveti din asta. Iar daca actualul prieten nu te mai baga in seama din cauza asta inseamna ca el nu este pentru tine, nu te iubeste, ci mai mult tine la orgoliul lui si la parerile altora. Asa ca eu zic sa il lasi in pace pe el si sa iti vezi de viata ta.

| Mosotti a răspuns:

Te ignora de prost ce e, ca daca era destept nu conta ce ziceau prietenii lui, pentru ca si-ar fi dat seama ca prietenii lui sunt niste prosti daca gandesc asa.
Nu faci nimic, n-ai dat in cap, n-ai omorat pe nimeni, nu e nici o problema ce ai facut, nu te mai speria asa.
Ca n-are poze cand omori pe cineva sau cand faci rau cuiva.

Deci stai linistita, poti sa le si zici "am trimis, si ce? nu e nimic rau, n-am dat in cap".

| haileewatson a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta, baietii sunt dobitoci mai ales adolescentii. Tu trebuie sa intelegi ca evident nu esti o curva. Esti o fata care acum 2 ani era naiva si a vrut sa-i faca pe plac iubitului. Nu e nimic rau in a-ti explora sexualitatea. Fostul iubit e un dobitoc.
Fii sincera cu tine si cu iubitul tau actual. Da-i un mesaj si spune-i ca acum 2 ani ai facut o greseala pe care o regreti, si te doare faptul ca el nu e alaturi de tine cand prietenii lui fac misto de tine.
Daca intelege, e bine.
Daca nu intelege, cred ca ar trebui sa te gandesti daca merita sa suferi dupa un baiat caruia ii pasa mai mult de ce zice lumea decat de sentimentele tale.

| Zisbwhbxjai12 explică (pentru haileewatson):

Multumesc mult de incurajare …. El tot nu vrea sa vorbeasca cu mine. Nu mai pot parasi clasa pentru ca toata lumea stie si isi bate joc de mine.

| haileewatson a răspuns (pentru Zisbwhbxjai12):

In cateva luni toata lumea o sa uite de povestea asta…. Daca te simti confortabila vorbeste cu dirigintele sau consilierul scolii ca esti bullied.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta pentru cine afirma ca e ok sa trimiti poze nud unui baiat/barbatwinking

In primul rand ia acest lucru ca o invatatura de minte, ca o lectie de viata ca data viitoare sa nu mai comiti aceeasi greseala.
Nu te judec, te inteleg, si eu am fost tentat sa-i cer primei mele iubite poze nud, totusi nu am facut-o.

Peste alti 2 ani se va uita asta iar tu vei merge inainte.
Eu cand comit o greseala o iau ca o lectie si invatatura de minte si imi zic "Niciodata un esec, intotdeauna o lectie".

| Zisbwhbxjai12 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult de sprijin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zisbwhbxjai12):

Cu drag.

In adolescență si eu am fost tentat sa cer fetelor cu care vorbeam poze nud dar mi-am dat seama ca e un gest badaranesc care incalca intimitatea cuiva si nu am facut-o.

Unii baieti o fac si din dorinta de a se lauda altor baieti, amici, colegi sau cunostinte ca au reusit sa obtina poze de genul de la o anumita fata, mai ales daca ea arata bine.

Tu concentreaza-te pe studii, invata bine, fii constincioasa si arata ca esti superioara d.p.d.v moral si intelectual față de ei. Nu te arata afectata si incearca sa privesti situatia cu calm si detașare. In cativa ani treaba asta nu o sa mai fie de actualitate.

Bafta!