| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa cer si eu o parere. Imi place de un tip, ne stim de la liceul in care invatam amandoi.el s-a mutat apoi la alt liceu.dar,nu am vorbit niciodata pana in ziua in care ne-am intersectat pe facebook,ca sa zic asa... am inceput sa vorbim,sa ne sunam,sa ne dam mesaje. a inceput sa-mi placa de el,am simtit ceva inca de la inceput.dar. el are inca sentimente pentru fosta, chiar daca a decis sa nu se mai intoarca la ea.e ranit si momentan nu vrea o relatie. ce as putea face? As vrea un sfat serios..Multumesc.

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Singurul lucru ce ai putea face este continui sa vorbesti cu el si sa -l astepti!
Rabdarea poate munta muntii din loc!

| neutrino a răspuns:

Motivatia lui este una clasica si eleganta pentru a refuza o fata.

| Azµre a răspuns:

Să mai aștepți apoi să te dai pe lângă el

| drogh a răspuns:

Ar trebui să îl laşi un timp să îşi pună în minte toate gândurile şi sentimentele. O despărţire nu este deloc uşoară. Te arde, te doare, te face să îţi pierzi minţile şi debea te mai poţi controla. Poate că, cu timpul rana o să i se astupe şi o să vrea să aibă parte de un nou început alături de tine. Nu înceta legătura cu el. Consolează-l şi fă-l să uite de durere. Fii aproape mereu pentru că va ţine minte întotdeauna chestia asta!