| marry01 a întrebat:

as vrea sa ma ajte cineva cu un sfat ...deci eu am un prieten care de la un timp daca eu nu il sun, el nu se oboseste, daca eu nu il bag in seama pe mess sau afara imi spune la urma,, ce faci fitoaso, nu mai bagi lumea in seama?``, sau ceva de genul, sau daca eu nu il chiem afara el nu se oboseste sa ma chieme si nu imi mai spune nimic si imi ascunde multe lucruri pe care le aflu de la prietenii lui.
Vreau si eu un sfat : ce trebuie sa fac sa indrept lucrurile sau se mai merita sa mai stau cu el? app avem 6 luni si eu inca mai tin la el si imi e frica ca poate s-a plictisit de mine si in acelasi timp un alt baiat mai mare a inceput sa tina muult la mine, iar mie nu imi place de el, ma inteleg foarte bine cu el si vorbim in fiecare zi si chiar nu stiu ce sa ma fac crying

Răspuns Câştigător
| ContesaSiContele a răspuns:

Daca ai stat 6 luni cu un baiat inseamna ca il iubesti cat de cat ...nu cred ca este cel mai bine sa te desparti, pentru ca la voi este lipsa de comunicare,aceasta este cauza tuturor problemelor intr-un cuplu.
incearca sa vb cu el si sa ii spui ca trebuie sa vorbiti sa iti spuna unele lucruri care nu-i convin sau mai stiu eu ce,sa fiti sincer sa vorbiti.
daca nu te intelege si nu vrea sa vb cu tine,inseamna ca nu il intereseaza, nu vrea sa remedieze si el situatia asta,pentru ca trebuie sa fie constient ca s-a racit relatia voastra intru-un anumit context.
fa ceva,dar fa-l cu cap, nu te pune acum sa te desparti de unu sa incepi o relatie cu altu ca nu prea merge asa,prea iti complici viata. comunica mult si daca nu se poate cu asta fa o pauza,analizeaza-ti viata, vezi unde ai gresit, unde ai de remediat si apoi poti sa vezi daca iti place de cineva si are calitatile pe care le vrei tu.
succes.

| marry01 explică (pentru ContesaSiContele):

Multumesc foarte mult de sfat dar am incercat sa vb dar ma respinge si cand pun problema de comunicare incepe ori sa schimbe subiectul ori sa imi spuna ca eu ii spun lui ce fac si ma trateaza ca pe un copil mic,nu ma lasa sa fac nimic si cand pateste ceva si intreb, imi spune :,, de ce intrebi? te intereseaza?``

| ContesaSiContele a răspuns (pentru marry01):

Atunci nu merita mai atentia ta, nici atat iubirea ta. lasa-l in pace si gata. acum daca aveti 6 luni poate ca doar tu te-ai implicat... poti sa ii spui ca nu vrei sa mai fi cu el pentru ca suferi,pentru ca vezi ca pentru el nu insemni nimic si ca vrei sa pui punct,este mai bine sa stie ca suferi putin, poate asa se simte vinovat, daca faci pe indiferenta poate sa inceapa cu reprosuri si e mai urat asa.(poate isi da seama ca a gresit.o scuza.o schimbare in bine cine stie) tu faci cum vrei eu iti dau doar un sfat. numai bine

| marry01 explică (pentru ContesaSiContele):

Multumes foarte mult pentru sfat:*...asa am sa fac

| marry01 explică (pentru ContesaSiContele):

Multumesc foarte mult pentru sfat :* si voi urma sfaturile tale :*happy

| ContesaSiContele a răspuns (pentru marry01):

Nu ai pentru ce si ma bucur ca ti-a fost de folos ce ti-am spus, sper sa nu gresesc cu ceva prin sfaturile mele.happy

7 răspunsuri:
| eluboy13 a răspuns:

Fa-l gelos, e solutia perfecta!
La mine mereu merge laughing

| marry01 explică (pentru eluboy13):

Am incercat, dar nu prea am cum k nu e genul de baiat gelos... exista un singur baiat care il face gelos daca ma vede ca vorbesc cu el, insa nu sta aici sad...si am mai incercat si cu alti baiati sa il fac gelos si nu merge cryingde parca nici nu iar pasa de mine crying