| nicolenicolici1 a întrebat:

Buna,as vrea sa ma fac reprezentant oriflame, imi puteti spune si mie va rog care sunt avantajele si dezavantajele? trebuie sa dau comanda in fiecare luna? cadouri primesc? daca cumva dau comanda si ridic pachetul si cineva nu mai vrea un produs il pot returna? platesc cataloagele? va rog frumos sa ma ajutati cu mai multe detalii

Răspuns Câştigător
| AdelaSchiman a răspuns:

Buna, Nicole. Eu sunt manager Oriflame si iti spun ca singura obligatie pe care o poti avea fata de aceasta companie este aceea de a plati factura la timp(dupa 18 zile de la comanda daca sponsorul tau iti acorda credit). Din punctul meu de vedere nu exista nici un dezavantaj atata timp cat nu ti se cere sa investesti bani. Avantaje...aici as putea sa vorbesc o zi intreaga, numai din experienta proprie. Tot din experienta proprie iti sugerez sa alegi cu mare seriozitate sponsorul la care te inscrii. Eu am mai fost inscrisa in Oriflame in urma cu multi ani, insa nu am gasit persoana potrivita ce sa ma ajute sa ma dezvolt asa cum imi doream atunci. Iti urez mult succes si daca vei avea nevoie vreodata de un sfat, ti-l ofer cu cea mai mare placere. Poti sa imi scrii la oriflame.adela_schiman@yahoo.com

3 răspunsuri:
| AlexaPitika a răspuns:

Hey Nicloe, in caz ca nu te-ai inscris deja si inca mai esti interesata sa faci parte din echipa Oriflame te pot ajuta eu cu cea mai mare placere. Din intrebarea pusa de tine inteleg ca nu cunosti foarte multe despre tot ce inseamna Oriflame, pai in primul rand aceasta firma ofera multe beneficii reprezentantilor, aceasta oferind discount-uri incepand de la 23 pana la 40 % din valoarea comenzii. Dupa ce primesti comanda ai termen 18 zile de plata iar cadouri primesti in primele 3 campanii daca ai comanca de 250 de lei, iar dupa aceea daca ai 3 campanii consecutive comanda de 350 de lei primesti tot asa un cadou, fiecare campanie avand durata de 3 saptamani, in schimb nu este nicio problema daca nu dai comanda in fiecare campanie. Doar in cazul in care nu dai un an intreg comanda vei fi scoasa din sistem. Daca iti doresti sa stii mai multe si sa te inscri desigur, ma poti contacta la adresa de mail alexa. pitika12@yahoo.com sau pe facebook tot alexa pitika happy sper ca inca iti doresti acest lucru si iti promit ca nu vei regreta.

| Bontidean_Darius_2003 a răspuns:

Bună te ajut eu dacă vrei