| mihaela0205 a întrebat:

As vrea si eu niste solutii:
Eu sunt in clasa a 6 a si sunt 14 b si 9 f.Si toti baietii isi bat joc de o fata. O bat... E vai de capul ei. Noi, locuind la tara baietii sunt extrem de nemanierati.Si orice le-ai zice, i-ai injura... Ori sar la bataie ori zice,, Si ce?" Asa ca va rog daca stiti o solutie sa nu o mai bata. spuneti. Si cea mai buna,, FUNDA". Si nu incercati cu,, Spune-i profesorilor" ca nu are niciun efect.

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai cred ca ea trebuie sa ia atitudine, sa le arate ca nu ii ste friac de eibig grin. uN PIC de curaj nu strica nicioadat. De asemenea daca este fricoasa ii poate evita. Da ce baieti sunt astia adica o bat! Doamne! Inteleg ca stati al tara, dar asta nu are a face. Trebuie sa va respectati cumvabig grin

Elianna
| Elianna a răspuns:

Fata sa invete tehnici de autoaparare de judo sau jujitsu!
http://www.autoaparare.3x.ro/
http://www.220.ro/faze-tari/Tehnici-De-Autoaparare-Proiectii/39i8iciUxc/

| Ioanaa_5834 a răspuns:

Pai poate si ea le zice ceva, sau nu stiu... sa nu ii mai bage in seama sau sa le spuna ca vine cu un parinte la scoala. daca nu merge chiar sa vina un parinte si sa vada ce o sa faca ca nu e bine asa.

| Myuu a răspuns:

Pai ei sunt buni la bataie, arata ca tu esti buna la vorbe, dar nu sa injuri adica sa spui de ex: "Eu nu ma cobor la nivelul vostru" si le inchizi gura si sa nu mai aiba ce comenta

| infopozitiv a răspuns:

Pentru siguranta fizica si echilibru mental, faceti un sport. Eu prefer...artele martiale...
http://www.infopozitiv.com/tehnici-de-autoaparare/