| AlinaMelisa a întrebat:

As vrea tare mult sa pun o intrebare destul de serioasa si nu vreau raspunsuri in batjocura va rog frumos! Il visez pe tata ( el fiind mort de aproape 4 ani ) in cele mai ciudate situati, il visez ca sta la cafea cu mine,povestim stam de vorba, dar am si vise ciudate cu el, cand ma cheama sa vorbim in locuri retrase, se ascunde ...de familie la aparitia acestora prin casa dispare, si ma trezesc speriata, apare pur si simplu in vis, apoi cand pleaca imi continui visul dar fara el, uneori ma avertizeaza, alteori nu, devine din ce in ce mai straniu fiecare vis care are legatura cu el ..stiu ca este tata, il vad dar am o senzatie ciudata, interesandu-ma in ultima si vorbind putin cu, cunostintele nu sunt la fel de sigura ca este el. daca stiti ce ar putea fi, daca aveti un sfat sau o sugestie va rog din suflet deja sunt speriata la maxim!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Visele cu tatal tau sunt generate de creierul tau, pentru ca te gandesti la el, pentru ca il doresti in viata ta si este normal sa-l visezi noaptea, chiar daca visele nu fac nici un sens pentru tine, sunt despre el si despre ceea ce faceti impreuna.
Bineinteles ca nu se pot adeverii, pentru ca el nu mai exista, dar este prezent in sufletul, inima si mintea ta.
Relaxeaza-te cand te culci si impune-ti sa visezi ceva frumos despre tatal tau, daca asta doresti, sau orice iti doresti.

| AlinaMelisa explică (pentru Violleta2022):

Nu e vorba de asta, nu intelegeti ce vreau sa spun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai tripezi asa tare sa crezi ca asta e adevarat, nu da nimic de pomana, scapa de toate rahaturile crestine. Uneori visele nu inseamna absolut nimic, daca tu continui sa te gandesti ca vei obtine inca un vis cu tatal tau, desigur ca-l vei obtine si intr-un mod mai straniu. Si daca totusi apare, incearca pur si simplu sa realizezi ca visezi, repeta-ti in fiecare seara inainte de culcare uitandu-te la maini "In urmatorul vis imi privesc mainile realizand ca visez" si intreaba-l daca chiar are sa-ti transmita ceva, incercand sa nu controlezi tu raspunsul lui.

| AlinaMelisa explică (pentru anonim_4396):

E mult mai complicat! Si felul in care a murit si ceea ce simt eu si ...sunt multe la mijloc.In ansamblu vreau sa stiu de ce il vizes in locuri ciudate si faza e ca nu ma gandesc la el inainte sa adorm, si se ascunde de familie, ca si cum nu ar vrea nimeni sa stie ca eu il visez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinaMelisa):

Si vrei sa iei legatura cu el sau ce, ca nu inteleg... Vrei sa scapi de visele cu el? Cred ca trecutul te bantuie, asa cum o face cu toti, e doar constiinta ta, sau poate tatal tau vrea sa fie in continuare cu tine, la tine a tinut cel mai mult, poate inca rataceste pe Pamant.

"Uneori fantoma va încerca să le transmită un mesaj persoanelor dragi înainte ca ea să treacă dincolo, mesaj care ele cred că este important. Acest lucru se poate întâmpla pe parcursul unei săptămâni de la moartea persoanei. Apoi, după câteva zile acestea pleacă de tot. Cu mult timp în urmă, unchiul meu [care era un suflet slab] a încercat să comunice cu mine și cu mama mea. Acest lucru m-a cam speriat pentru că la vremea respectivă eram atee și nu voiam să am de-a face cu așa ceva, întrucât nu credeam în existența sufletului; însă când mama mi-a spus că și ea l-a simțit și ca l-a îndepărtat de asemenea, am știut că era real." - Înalta Preoteasă Maxine Dietrich. Mai multe detalii pe http://bucurialuisatan.com (scrie in bara de cautare "fantome" si prima) nu fi speriat de el, e tatal tau, trebuie sa ai o constiinta de fier, scapa de absolut orice practica crestina si treci pe partea Spirituala.

| AlinaMelisa explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca vreau sa scap de vise, dar am impresia ca ceea ce visez eu chit ca are chipul lui, nu este el

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinaMelisa):

Hmm, ti-am zis, documenteaza-te despre vise lucide, si incearca sa obtii unul unde sa aduci si personajul ala cu chipul tatalui tau, si incearca sa vezi daca e inventia mintii tale sau chiar e ceva "malefic" sau poate fi chiar tatal tau.

| devBee a răspuns:

Sunt doar niste vise, nu semnifica nimic decat o posibila frica / nostalgie. Stai calma.

| Francescax5 a răspuns:

Cere pomana tatăl tău, cumpăra ceva de mâncare și de băut și da oricui...