| Anonima32145 a întrebat:

Buna
Ati avut momente in adolescenta in care ati simtit ca nu sunteti multumiti de nimic din viata voastră sau chiar ati avut depresie.
In ultimul timp am devenit foarte trista pentru ca nu sunt populara, nu am multi prieteni, nu am o gasca cu care as putea sa ies, nu gasesc nici un baiat care sa fie si dragut ca si aspect, dar si de treaba. Un baiat pe care il plac si vorbeste cu mine imi spunea ca asteapta niste baieti si in aceiasi seara dupa o ora l-am vazut cu fosta lui prin oras. Alt baiat mi-a spus ca sunt prea mica ( de ex mi-a zis ca nu are subiecte de discutat pentru fete mici). Poate ca e vina mea pentru ca baiatul pe care il plac este mai mare si mda... Am 14 ani si stiu ca o sa spuneti ca am timp sa plac un baiat mai incolo, dar chiar vreau un baiat care sa ma placa si sa fie dragut. Vreau sa am prieteni apropiati si buni...
Vreau doar sa stiu daca ati patit si cum ati trecut peste.
Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu mereu dai rateuri în "dragoste" pentru că te uiți la frumusețea exterioară, nu cea interioară. De asta se întâmplă sa iei țepe, sa fii luata de proastă și multe altele. Schimbarea pleaca de la tine. Dacă vrei ca alții sa te accepte, atunci privește-te în oglindă și pune întrebare : oare tu te-ai accepta? Încearcă să îți găsești și plusuri și minusuri, iar ce e bine lasă asa. Ce e cu minus și nu e bine încearcă să corectezi, să faci să fie bine.

Și învață să privești și în interiorul omului, la sufletul lui pentru că de multe ori oameni nu asa frumoși ca aspect îți oferă de 10x mai mult iubire și atenție decât îți oferă un om mai frumos ca aspect sau "drăguți", cum zici tu. Nu totul tine de frumusețe, ca să știi asta. Pentru ca degeaba o fi băiat drăguț dacă nu are cei 7 ani de acasă.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la vârsta ta mâncam caiete pe pâine. Scoteam numai cotoare din măsele.