| user643890655 a întrebat:

Buna! Aveti idee de ce un baiat din clasa mea nu ma priveste deloc? Adica cu majoritatea fetelor vorbeste, dar cu mine nu,nu i-am facut nimic,noi nu vorbim deloc dar totusi am impresia ca nu ma place,ca de exemplu daca ma uit la el,el se uita la mine o jumate de secunda iar apoi se intoarce si vorbeste cu restul.
Cam tot timpul si daca sunt langa el nu ma priveste DELOC sau o fractiune de secunda,parca o face fortat, iar cateodata(mai tot timpul) se comporta de zici ca nu exist, zici ca o face intentionat, voi ce ziceti nu ma place? Ma uraste?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil il intereseaza scoala, mai mult decat pe tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa afli un raspuns clar si adevarat, ar trebui sa-l intrebi pe el!

Noi doar putem sa facem scenarii ireale aici: ca ii este frica de tine, sau ca nu te place si evita sa se uite la tine, ori este interesat de alta fata si numai dupa aceea se uita, samd.

Cand un baiat te place, se intoarce si-ti vorbeste sau macar se uita in ochii tai, dar faptul ca nu te priveste deloc, inseamna ca nu este interesat de persoana ta, deloc!

Exista si o cale de mijloc intre a place si a uri pe cineva, aceea de a IGNORA pe cine nu ne place, sau nu suntem interesati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Voi ce ziceti nu ma place? Invers, e mort după tine.
ma uraste? Te evită, că îl emoționezi prea tare. Nu vrea să recunoască asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă sunteți în școala generală propune tu să jucați plăcinta și joacă față-față cu băiatul ăla.

| user643890655 explică (pentru anonim_4396):

Nu am mai jucat placinta, stau fata in fata cu acel baiat si ce ma trebuie sa fac?

| Eriii a răspuns:

Nj, depinde dacă ești pick me și enervantă. Dacă ești așa poate te considera enervantă, dar cred că e mai probabil să te placă sau cv dar să îi fie prea rușine să vb cu tine sau crede că nu are șanse și de aia încearcă să treacă peste tine și de aia se forțează să te 'ignore '. Si poate se uita la tine dar are grijă să nu se uite când ești tu atentă

| user643890655 explică (pentru Eriii):

Nu sunt, sunt chiar timida

| Eriii a răspuns (pentru user643890655):

A atunci idk

| danielteodor0 a răspuns:

Daca vorbeste cu majoritatea fetelor dar cu tine nupoate e clar ca te place. El nu se uita la tine o jumătate de secunda se uită mult mai mult dar când nu esti tu atentă.
Încerca sa ignore sentimentele pe care le are pentru tine pentru ca nu stiu cum vei reactiona sau cum sa actioneze pe baza lor.