| elisarktis a întrebat:

Bretonul provoaca cosuri in perioada pubertatii? si daca da..Pana la ce varsta? Pot sa imi fac breton si cu conditia de a il prinde 4 zile pe saptamana si sa nu am cosuri?*mentionez ca am o frunte curata si 14 ani*
Mama spune ca nu e de acord sa imi fac breton pana la 15-16.dar ma rog,daca insist cred ca o pot convinge, dar vreau sa stiu in ce ma bag tongue
FUNDA love struck

Răspuns Câştigător
| kiddo3mâncaţiaş a răspuns:

Depinde de persoanahappy. eu am 14 ani si 8 luni si am berton de cand sunt mica pe o parte. si recunosc, imi acopera cam jumatate de fatalaughing. dar pana acum nu am avut nici un cos pe frunte. o colega de-a mea are breton pana la sprancene, si a avut doar unul 2. happy. daca ai destule cosuri pe fata poate iti vor aparea cateva. dar atata timp cat ai grija de fruntea ta, e curata, nu bagi mana mult prin breton si cand e foarte cald il prinzi e okeihappy. eu zic sa iti faci.doar ai grija de pielea ta si nu vei avea!happy o fundita si mie sau vot?happy

6 răspunsuri:
| NCL a răspuns:

Daca ai fruntea lata merge frumos un breton daca ai fruntea mica nu merge..si acum pe caldurile astea vrei sa iti faci breton.o sa transpiri! si nu este adevarat ca faci cosuri...oh go on ..cosuri poti face de la transpiratie nu de la breton:*:*

| elisarktis explică (pentru NCL):

Nu,dar cica secreta nujj ce substanta care cauzeaza cosuri, oricum mama nuh nu`i ca imi interzice.dar ma sfatuieste sa nu.Sincer cam nu vreau sa o ascult de data asta si da.am o frunte destul de lata straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat! Nu face niciun cos. Eu am avut mai mereu breton si nici vorba de asa ceva tongue

| roxkiss a răspuns:

Pai deseori asta provoaca iritatii si cosuri, da, pentru ca parul, mai ales parul mai murdar sau cind asuzi tot se scurge pe frunte si iti provoaca cosuri, mentionez ca nu e la toti asa!

| luniii a răspuns:

Nu are nici o legatura bretonu cu pubertatea. Poti sa iti faci breton linistita.

| MaAarYa a răspuns:

Si eu am breton de ani big grin de zile:*. daca ai breton nu inseamna ca de la el faci cosurihappy atata ca trebuie sa te speli pe fata mai deshappy