| anonim_4396 a întrebat:

Bunicul meu a murit acum 5 ani si imi este foarte dor de el.Mereu ma duc la mormantul lui si duc flori sau o candela.Si nu stiu ca sa fac ca sa nu mai fiu trist.Imi dati niste sfaturi? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Ai de ales intre doua optiuni: fie sa privesti in continuare realitatea in fata si sa fii trist in continuare, fie sa iti indulcesti viata privind la acele lucruri frumoase din ea care iti pot provoca bucurie. Ideal ar fi sa poti privi realitatea in fata, dar sa fii detasat, ceea ce cred ca nu se poate. Insa trebuie sa intelegi ca asta e viata, uneori ia de linga noi pe cei mai dragi oameni. Durerea nu poate fi ocolita, dar trebuie sa privim inainte si sa vedem lucrurile bune pe care viata ni le ofera.